CEV Cup: Asseco Resovia z awansem do ćwierćfinałów!

31 sty 2018, 19:32

W kolejnym meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Cev, Asseco Resovia Rzeszów podejmowała zespół z Serbii, Vojvodina Nowy Sad. Rzeszowianie wygrali niełatwe spotkanie 3:0 i tym samym awansowali do ćwierćfinałów imprezy.

Rzeszowianie dobrze weszli w spotkanie (5:2). Siatkarze z Serbii byli absolutnie bezbronni, a na przerwie technicznej Pasy prowadziły już 8:3. Bardzo dobry mecz rozgrywał Jakub Jarosz. Bombardował rywali zagrywkami i przełamywał serbską linię obrony (15:10). Partia zbliżała się do końca i nic nie wskazywało na to, aby rzeszowianie mieli stracić przewagę (19:14). Niespodziewanie przyjezdni zaczęli punktować, jednak rzeszowianie w porę się ocknęli i zakończyli partię z pewną przewagą 25:20.

Poirytowani przegraną goście nie pozwolili Resovii wyrwać się na prowadzenie (4:4). Podopieczni Andrzeja Kowala zostali o punkt w tyle (7:8), jednak po raz kolejny na ratunek ruszył Jarosz i kolejny raz sprawił rywalom kłopot swoją zagrywką (11:11). Serobwie widocznie poprawili swoją grę i tym razem to oni mieli kontrolę nad przebiegiem rozgrywki (16:17). Sytuacja nie uległa poprawie nawet w końcówce seta. Wynik wynosił 23:24 i rzeszowianie walczyli o przetrwanie w tej odsłonie. Tę partię również zakończył Jakub Jarosz, tym razem efektownie blokując rywali (28:26).

Tak samo jak w poprzedniej odsłonie, na początku prowadzenie utrzymywało się po stronie przyjezdnych (2:5). Rzeszowianie jakby stracili wiarę we własne możliwości, trudno im było poderwać się do walki i odzyskać prowadzenie. Na szczęście różnica punktowa nie była bardzo znacząca (9:11). Po asie serwisowym Dawida Dryji rzeszowianom udało się uzyskać “oczko” przewagi (14:13). Os tamtej pory zespoły konsekwentnie grały punkt za punkt (17:17). Set zbliżał się do końca, a sytuacja powoli się klarowała. Rzeszowianie przystąpili do ataku i nim się obejrzeliśmy mieli do wykorzystania serię piłek meczowych (24:21). Szybko i efektownie zakończyli spotkanie ustawiając skuteczny potrójny blok (25:21)!

Asseco Resovia Rzeszów – Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:20, 28:26, 25:21)

Asseco Resovia Rzeszów: Możdżonek, Lemański, Rossard, Tichacek, Jarosz, Śliwka, Masłowski

Vojvodina Nowy Sad: Simic, Vucicevic, Mehic, Stevanovic, Vemić, Kujundzic, Todorovic, Pekovic