Siatkówka plażowa: Druga runda CEV Satellite w Baden równie udana dla polskich reprezentantów

11 cze 2016, 14:01

Po triumfach w I rundzie przyszedł czas na dalsze zmagania. Polacy zmierzyli się z reprezentantami Austrii oraz Ukrainy, a oba spotkania zakończyły się pewnymi zwycięstwami Polaków. Tym samym polskie duety w III rundzie staną naprzeciw siebie, by walczyć o dalszy udział w turnieju.

Maciejowi Kosiakowi z Maciejem Rudalem znów przyszło się zmierzyć z reprezentantami gospodarzy. Tym razem po drugiej stronie siatki stanęli Tobias Winter i Lorenz Petutschnig.  Spotkanie okazało się jednostronnym widowiskiem. Oba sety przebiegły pod pełną kontrolą Polaków i zakończyły się ich pewnymi wygranymi.

Winter/Petutschnig – Kosiak/Rudol 0:2 (17:21, 13:21)

Zaś Michał Bryl i Kacper Kujawiak rozegrali spotkanie z Ukraińcami – Jarosławem Gordiejewem i Mykołajem Babiczem. Polska para ponownie zagrała świetny mecz i uporała się z rywalami w dwóch setach. Pierwsza partia to dominacja Polaków i pewne zwycięstwo do 16. Rywale starali się odrobić straty w drugiej odsłonie, jednak nasi reprezentanci nie pozostawili im żadnych złudzeń, wygrywając seta 21:18.

Gordiejew/Babicz – Bryl/Kujawiak 0:2 (16:21, 18:21)