Siatkówka plażowa: Polskie pary w II rundzie CEV Satellite Baden!

11 cze 2016, 13:31

W turnieju w austriackim Baden udział wzięły dwa polskie duety: Michał Bryl z Kacprem Kujawiakiem oraz Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Obie pary swoje mecze w I rundzie mogą zaliczyć do udanych, bowiem zakończyły się one zwycięstwem. Jednak spotkanie tych drugich obfitowało w nie lada emocje.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak inauguracyjny pojedynek stoczyli z reprezentantami gospodarzy, Martinem Ermacorą i Moritzem Pristauz-Telsniggiem. Już pierwszy set okazał się niezwykle emocjonujący, bowiem zespoły szły łeb w łeb. Partia zakończyła się grą na przewagi, z której zwycięsko wyszli Austriacy, zdobywając 24. punkt. Druga odsłona charakteryzowała się świetną grą Polaków, którzy szybko wypracowali sobie prowadzenie i pewnie utrzymali je do samego końca. Decydujący set pełen był dramaturgi i nerwów, bowiem pary co rusz wymieniały się piłkami meczowym. Ostatecznie polscy reprezentanci doprowadzili spotkanie do końca, zwyciężając przy stanie 23:21!

Ermacora/Pristauz-Telsnigg – Kosiak/Rudol  1:2 (26:24, 16:21, 21:23)

Dużo sprawniej poradzili sobie Michał Bryl i Maciej Rudol. W starciu z angielską parą – Jake Sheaf i Chris Gregory – okazali się bezdyskusyjni. Pierwsza partia to szybko uzyskana przez Polaków przewaga, którą dowieźli do końca partii. W drugiej odsłonie nasi reprezentanci popełniali nieco więcej błędów, co jednak nie przeszkodziło im w pewnym zwycięstwie.

Sheaf/Gregory – Bryl/Kujawiak 0:2 (16:21, 18:21)