CEV Satellite Vaduz: Brązowy medal Kosiaka i Rudola!

12 lip 2015, 20:02

Maciej Kosiak i Maciej Rudol bo dramatycznej walce wywalczyli brązowe medalem podczas zawodów CEV Satellite, które były rozgrywane w Vaduz!

Polscy siatkarze plażowi w walce o finał musieli niestety uznać wyższość niemieckiego duetu Holler/Schroder. Kosiak i Rudol przegrali pierwszego seta na przewagi do 20. W drugim to nasza para była górą wygrywając 21:18. Tie break niestety padł już łupem Niemców, którzy wygrali go 15:13 i całe spotkanie 2:1.

W walce o brązowy medal to już “Biało-czerwoni” byli górą, jednak walka była nie mniej dramatyczna aniżeli w pojedynku półfinałowym. Pierwsze odsłona podobnie jak w 1/2 finału padła łupem rywali. Belgijski duet Koekelkoren/van Walle wygrali 23:21. Drugi set to zwycięstwo Rudola i Kosiaka 21:19! Decydująca rozgrywka to ponowna walka nerwów, na szczęście tym razem wygrana przez Polaków 15:13.

W finale pogromcy Polaków, czyli Holler i Schröder pokonali rozstawionych z “2” Włochów, Caminatiego i Rossiego 2:1.