Challenge Cup: Zagłębie Lubin przegrywa po raz drugi i żegna się z europejskimi pucharami

9 sty 2016, 16:35

Metraco Zagłębie Lubin przegrało po raz drugi z tureckim Kastamonu Beledİyesİ Spor Klb. Dla podopiecznych Bożeny Karkut oznacza to koniec przygody z europejskimi pucharami w tym sezonie.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy polską, a turecką drużyną mieliśmy prawdziwy festiwal bramek. W sumie padło ich aż 82. Niestety więcej zdobyły zawodniczki Kastamonu Beledİyesİ, które zwyciężyły 43:39. Zagłębie jeśli chciało myśleć o awansie do kolejnej rundy Challenge Cup musiało odrobić stratę czterech trafień, co nie było łatwe, bowiem kontuzji doznała liderka – Żana Marić.

Podopieczne Bożeny Karkut nie zamierzały jednak odpuszczać i do rewanżowego pojedynku przystąpiły w bojowym nastawieniu. Od początku meczu lubinianki spisywały się bardzo dobrze i nie pozwalały rywalkom na zwiększenie przewagi. Turczynki prowadziły przez większą część pierwszej połowy jedną bramką, a w jej końcówce to “Miedziowe” miały na swoim koncie o jednego gola więcej. Ostatecznie do przerwy był remis 14:14.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Gospodynie zaczęły dochodzić do głosu i powoli budowały sobie bezpieczną przewagę. Zagłębie miało problemy w ofensywie, czego nie można powiedzieć o rywalkach, które spisywały się świetnie. Kastamonu Beledİyesİ dzięki dobrej grze w drugiej odsłonie meczu wygrały całe spotkanie 30:24. Porażka w dwumeczu oznacz dla drużyny Bożeny Karkut koniec przygody w tegorocznymi pucharami, pozostała walka na krajowym podwórku.