Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Chemik Police wciąż liderem

Chemik Police wciąż liderem

0

W ramach 12. kolejki ORLEN Ligi Polski Cukier Muszyna podejmował na swoim parkiecie aktualne liderki tabeli – Chemik Police. Policzanki szybko rozprawiły się z rywalkami. Swoją grą popisały się zwłaszcza w pierwszej partii. Ostatecznie całe spotkanie wygrały 3:0.

Od początku spotkania to policzanki wzięły sprawy w swoje ręce (5:9). Od stanu 6:9 pięć kolejnych punktów z rzędu padło ich łupem (6:15). Po trzech asach serwisowych Izabeli Bełcik wynik wynosił już 7:19. Piłka setowa dla gości (9:24). Atak Blagojević zakończył pierwszego seta rezultatem 9:25.

W drugiej partii, tak samo jak w poprzedniej, od początku na prowadzenie wysunęły się przyjezdne (3:6). Kolejne dobre akcje po stronie Chemika pozwalały na powiększenie przewagi (8:14). Dobra dyspozycja Montano (13:21). Kolejny as serwisowy Bełcik, tym razem dał piłkę setową (13:24). Muszynianki próbowały się bronić, jednak druga partia również zapisała się na koncie gości (16:25).

Przerwa dobrze zadziałała na gospodynie. Zdołały wyjść na prowadzenie 9:5. Błędy po obu stronach siatki wciąż pozwalały utrzymać przewagę Muszyniankom (14:9). Popis w bloku Gajgał-Anioł doprowadził do remisu w secie (15:15). Dzięki dobrej zagrywce Joanny Wołosz policzanki uciekły na dwa punkty w końcowej części seta (19:21). Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 20:25.

Polski Cukier Muszynianka Enea – Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25, 20:25)

MVP: Jelena Blagojević

Polski Cukier Muszynianka Enea: Wójcik, Łyszkiewicz, Sosnowska, Savić, Rabka, Cvetanović, Medyńska, Wawrzyniak, Wilk

Chemik Police: Werblińska, Bełcik, Veljković, Gajgał-Anioł, Montano, Blagojević, Zenik, Bednarek-Kasza

 

 

 

Komentarze