Chemik Police z trzema punktami!

Aktualizacja: 1 mar 2019, 20:46
1 mar 2019, 19:40

Drużyna #Volley Wrocław po ostatniej porażce z Pałacem Bydgoszcz podejmowała na własnym parkiecie aktualne Mistrzynie Polski, czyli drużynę Chemika Police. Przyjezdne zajmują w tabeli pierwsze miejsce z 53 punktami na koncie podczas gdy gospodynie plasują się na dziesiątej lokacie z 17 punktami.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch asów serwisowych Anny Łozowskiej (2:0). Chemiczanki nie pozwoliły jednak „odjechać” przeciwniczkom (4:4). Problem z wyprowadzeniem pierwszej akcji u przyjezdnych spowodował, że gospodynie znowu wyszły na prowadzenie (10:7). Znów udało się „wrócić” podopiecznym trenera Abbondanzego (12:12). Jednak następna część seta należała już tylko do wrocławianek (17:13, 19:14, 21:16) i ostatecznie wygrały partię 25: 20.

Drugi set od trzypunktowej przewagi rozpoczęły przyjezdne (0:3). Powiększona do czterech punktów przewaga długi czas się utrzymywała (2:6, 5:9, 7:11). Gospodynie zdołały odrobić dwa punkty ( 10:12, 11:13). Mistrzynie Polski zdołały jednak znów wypracować bezpieczną przewagę  (11:16). Mimo próby wyrównania wyniku ze strony wrocławianek ( 19:22), drugi set padł łupem Chemika (22:25).

W tym secie początkowa przewaga gości była jeszcze większa ( 0:4). Wrocławianki próbowały podjąć walkę ( 5:6). Jednak chemiczanki budowały coraz większą przewagę (7:11, 8:12), osiągając 10- punktowe prowadzenie (11:21). Wygrały pewnie trzecią partię 25:15.

Błędy w ataku gospodyń sprawiły, że początek czwartej partii znów należał do Chemiczanek (0:3). Asy serwisowe oraz dobra pierwsza akcja pomogły powiększać przewagę (4:8, 6:12). Przyjezdne utrzymywały zdobytą przewagę do końca           (10:16, 15:21) ostatecznie wygrywając ostatnią partię 25:18.

#Volley Wrocław- Chemik Police 1:3 (25:20, 22:25, 15:25, 18:25)