Chemik Police żegna się z Ligą Mistrzyń. Walka nie wystarczyła

2 mar 2023, 20:11

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police przegrały drugi mecz z Fenerbahce Opet Stambuł w 1/8 finału Ligi Mistrzyń i pożegnały się z rozgrywkami. Tym razem Turczynki zwyciężyły 3:1.

Po porażce 2:3 w pierwszym meczu we własnej hali, do rewanżu mistrzynie Polski podeszły z nastawieniem na zwycięstwo. Tylko taki wynik mógłby im dawać szansę na grę w kolejnej fazie rozgrywek, choć było jasne, że Turczynki nie będą łatwymi rywalkami.

Siatkarki Chemika Police żegnają się z Ligą Mistrzyń

Przez większą część pierwszego seta grę prowadziły zawodniczki ze Stambułu. Siatkarki Chemika zdołały wyjść na prowadzenie jedynie na początku tej partii – później do głosu zaczęły dochodzić rywalki, które osiągnęły pięciopunktową przewagę. W końcówce seta przyjezdne zdołały dwukrotnie doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie przegrały 23:25.

W drugim secie zawodniczki Fenerbahce osiągały jeszcze większą przewagę – momentami prowadziły nawet ośmioma punktami i pokazywały, że przynajmniej w tej partii są znacznie lepiej dysponowane. Drugiego seta z dużym spokojem wygrały 25:19.

W trzecim secie role się odwróciły – to zawodniczki Chemika prowadziły w grę i niemal od samego początku wyraźnie prowadziły grę. Przez większą część seta prowadziły kilkoma punktami i taki stan rzeczy utrzymał się do samego końca. Siatkarki z Polic wygrały 25:21.

Czwarty set okazał się decydujący, ale niestety nie na korzyść przyjezdnych. Do pewnego momentu rywalizacja była dość wyrównana, a obie ekipy dzieliły tylko dwa punkty. Od stanu 14:12 siatkarki Fenerbahce zaczęły jednak powiększać przewagę i wygrały 25:18.

Fenerbahce Opet Stambuł vs Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)

Turczynki awansowały tym samym do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Zagrają w nim z włoską ekipą Imoco Conegliano, dla której będzie to pierwszy mecz w fazie pucharowej turnieju.