Djoković zbyt mocny! Hurkacz odpada z turnieju w Dubaju

2 mar 2023, 18:11

Hubert Hurkacz po raz kolejny nie dał rady wygrać z liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem. Serb wygrał 6:3, 7:5 i awansował do półfinału turnieju ATP 500 w Dubaju.

Novak Djoković awansował do finału turnieju w Dubaju po wyeliminowaniu Czecha Tomasa Machaca (6:3, 3:6, 7:6) i Holendra Tallona Griekspoora (6:2, 6:3). Hubert Hurkacz z kolei wyrzucił z rywalizacji dwóch Rosjan – Aleksandra Szewczenko (3:6, 6:3, 7:6) i Pawła Kotowa (7:5, 6:1).

Wyrównany drugi set i wygrana Djokovicia

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej rywalizacji – zarówno Serb, jak i Polak wygrywali przy swoim serwisie. Decydujący był czwarty gem, w którym Djoković przełamał Hurkacza i nie oddał już przewagi do samego końca. Ostatecznie lider rankingu ATP wykorzystał drugą piłkę setową i wygrał tę partię 6:3.

W drugim secie gra była niemal jednowymiarowa – obaj tenisiści bez większego problemu wygrywali dane gemy, w których serwowali piłkę. Z tego powodu Djoković odpowiadał na każdego wygranego przez Hurkacza gema. Tym razem kluczowe znaczenie miał z kolei jedenasty gem. Po bardzo długie wymianie, ostatecznie wygrał go Serb, który chwilę później dopełnił dzieła i wygrał seta 7:5.

Novak Djoković (1. ATP) vs Hubert Hurkacz (11. ATP) 6:3, 7:5

Tym samym lider rankingu ATP awansował do półfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Zmierzy się w nim z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem lub Chorwatem Borną Coricem.

Warto również wspomnieć, że to kolejny już mecz pomiędzy Djokoviciem i Hurkaczem, w którym lepszy był Serb. Przed czwartkowym starciem obaj grali ze sobą czterokrotnie i za każdym razem lepszy był serbski tenisista.