Chemik z mistrzostwem Polski! Były emocje!

Aktualizacja: 13 lut 2023, 13:12
10 maj 2015, 20:47

Dzięki trzem zwycięstwom nad Atomem Trefl Sopot Chemik Police obronił tytuł mistrza kraju! Spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się dopiero po tie-breaku.

Pierwszego seta Policzanki wygrały do 19. Atom dzielnie walczył, a początek seta był wyrównany. Przy stanie 5:5 Chemik zaczął uciekać rywalką. W pewnym momencie na 6 punktów, ale zespół z Sopotu był bliski wyrównania przy stanie 12:13. Jednak potem inicjatywę przejęły zawodniczki Chemika.

Druga partia również okazała się zwycięska dla Chemika. Do pierwszej przerwy technicznej drużyny szły łeb w łeb, ale później Policzanki ponownie uciekły rywalką i wygrały seta do 20.

W następnym secie odżyły nadzieje dla Atomu. W pewnym momencie partia stała się bardzo wyrównana, a pod jej koniec było wiele nerwów. Policzanki kilkukrotnie posyłały piłki na aut. Ostatecznie ekipa z Sopotu się przełamała i wygrała seta 26:24.

W 4. partii Atom poszedł za ciosem. Zespół z Sopotu nabrał pewności i zaczął grać naprawdę dobrze. Mecz zmienił się o 180 stopni. Atom szybko uciekł Chemikowi i ostatecznie wygrał tego seta 25:13.

W ostatnim secie przez długi czas żaden zespół nie był w stanie przejąć inicjatywy. Jednak ostatecznie to zawodniczki Chemika lepiej poradziły sobie z nerwami i objęły kilku punktowe prowadzenie, którego już nie oddały.

PGE Atom Trefl Sopot – Chemik Police 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15)

Atom: Leys, Bełcik, Tokarska, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana, McClendon, Miros, Kaczmar.

Chemik: Werblińska, Badnarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Veljković, Ognjenović, Zenik (libero) oraz Kowalińska, Krzos, Rabka, Jagieło.

MVP: Stefana Veljković

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:1 dla Chemika Police