Strona główna Pilka reczna Christmas Cup: Polacy pokonują Czechów i triumfują w turnieju

Christmas Cup: Polacy pokonują Czechów i triumfują w turnieju

0

Biało-Czerwoni w finale rozgrywanego we Wrocławiu Christmas Cup, pewnie pokonali Czechów. Polacy przez cały turniej spisywali się bardzo dobrze, co jest świetnym prognostykiem przez EURO 2016.

Podopieczni Michaela Bieglera w drodze do finału wysoko pokonali Ukrainę. Natomiast Czesi po wyrównanym boju wygrali z Irańczykami. W zeszłorocznym Christmas Cup Polacy również mierzyli się z naszymi południowymi sąsiadami, wygrali wtedy 29:22. W porównaniu do tamtego składu brakuje tylko trzech zawodników – Patryka Kuchczyńskiego, Mariusza Jurkiewicza i Bartosza Jureckiego.

Od początku spotkania na brak bramek nie mogliśmy narzekać. Mecz toczył się w szaleńczym tempie. Po wyrównanym początku, z biegiem czasu Polacy zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Po kwadransie gry różnica goli wynosiła cztery trafienia na korzyść Biało-Czerwonych. Z biegiem czasu nasi reprezentanci zaczęli grać coraz lepiej i pierwszą część potyczki wygrali różnicą aż ośmiu bramek (22:14).

Po zmianie stron podopieczni Michaela Bieglera utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami. Jednak świetna gra w ofensywie naszych południowych sąsiadów sprawiła, że prowadzenie topniało. W 45. minucie po trafieniu Babaki Czesi tracili już tylko trzy bramki. Jednak chwilę później Stehlik został ukarany dwuminutową karą, co bez problemu wykorzystali Polacy i znów wysoko prowadzili. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 37:33, czym zapewnili sobie zwycięstwo w Christmas Cup.

Polska – Czechy 37:33 (22:14)

Polska: Szmal, Wichary – Lijewski, Orzechowski, Bielecki, M. Jurecki (MVP), Konitz, Gliński, Masłowski, Przybylski, Szyba, Chrapkowski, Krajewski, Wiśniewski, Daszek, Łucak, Grabarczyk, Syprzak, Gębala.

Czechy: Mrkva, Galia – Hrstka, Hes, Jurka, Stehlik, Babak (MVP), L. Petrovsky, Zdrahala, Hanisch, Slachta, Kasal, Brykner, Landa.

Sędziowie: Bruner, Salah (SUI).

 

Komentarze