Chrobry wygrywa w Zabrzu – wyniki spotkań PGNIG Superligi

10 wrz 2015, 15:31

Chrobry Głogów wygrywa w Zabrze, derby Mazowsza dla Wisły Płock. Za nami już druga kolejka PGNIG Superligi Mężczyzn w piłce ręcznej.

Pogoń Szczecin – Gwardia Opole 27:22 (12:9).

Pogoń odniosła kolejne zwycięstwa na własnej hali i wraz z Vive przewodzi w tabeli rozgrywek. Jeszcze do przerwy Opolanie wyrównanie rywalizowali w hali Azoty Arena, jednak po przerwie młodzi zawodnicy Pogoni uruchomili skuteczny atak i odjechali Gwardii. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:22, a autorem dziesięciu trafień dla Portowców był Łukasz Gierak.

PGE Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 31:23 (17:12)

Rehabilitacja Stali po ostatniej klęsce z Vive. Skazywani na pożarcie zawodnicy Stali ograli MMTS Kwidzyn 31:23. Do zwycięstwa popularnych Czeczeńców doprowadził duet: Nebosja Nikolić i Damian Kostrzewa. Pierwszy z nich znakomicie spisywał się w bramce, drugi rzucił 13 bramek. Dzięki świetnej postawie tych zawodników oraz dobrze spisującym się Damianowi Krzysztofikowi, Markowi Chodarze i Michałowi Wypychowi PGE Stal już w 42 minucie prowadziła 24:15.

KS Azoty Puławy – Śląsk Wrocław 26:20 (15:9)

W drugim spotkaniu świetną dyspozycję potwierdza zespół z Puław, który pewnie pokonał Śląsk. Z drugiej strony należy podkreślić o kadrze tej drużyny składającej się z zaledwie dziewięciu zawodników. Jeżeli Śląsk nie będzie miał dłuższej ławki może stać się pewnym kandydatem do spadku. Mimo poważnych ubytków w składzie zespół z Dolnego Śląska przeciwstawił się podopiecznym Ryszarda Skutnika. Azoty Puławy były jednak tego dnia dużo mocniejsze i zgarnęły dwa punkty.

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 19:25 (10:14)

Drugie spotkanie podopiecznych Mariusza Jurasika i druga porażka. Coś musi zmienić się w sposobie gry Górnika. Chrobry Głogów dzięki wielkiej zawziętości był lepszy i wygrał na terenie Zabrza po raz pierwszy od czterech lat. Na usprawiedliwienie Górnika, na parkiecie zabrakło jej trenera (uraz pięty) oraz spotkanie przedwcześnie zakończył Rafał Gliński (złamany palec).

Vive Tauron Kielce – Zagłębie Lubin 37:22 (20:7)

Vive Kielce we własnej hali rozbił Zagłębie Lubin. Już w 19 minucie gospodarze prowadzili 12:3, a w przerwie 20:7. Zagłębie nie zaczęło dobrze tego sezonu. Talant Dujszebajew dał okazję zadebiutować w tym spotkaniu wychowankom z Kielc: Bartłomiejowi Bisowi i Jakubowi Bulskiemu.

KPR RC Legionowo – Orlen Wisła Płock 19:27 (7:16)

W derbach Mazowsza w wyjazdowym spotkaniu piłkarze Wisły rozbili KPR Legionowo. Spotkanie świetnie zaczęła Wisła od prowadzenia 10:0, a pierwszą bramkę Wichary stracił dopiero w 14 minucie. Tomasz Mochocki przerwał ofensywną nieudolność gospodarzy. W drugiej połowie Wisła rotowała składem i zawodnicy Legionowa nadrobili bilans bramek. Płocczanie nie chcieli jednak trwonić energii, więc dograli to rozstrzygnięte na początku spotkania widowisko do końca mniejszym nakładem sił.