Ciekawy początek meczu bez historii – Vive zwycięskie w Ergo Arenie

7 lis 2017, 22:00

Zaledwie dwa dni po porażce w Paryżu Vive bez przeszkód wygrywa ligowy mecz w Gdańsku. Wybrzeże postawiło twarde warunki na początku spotkania, jednak późniejsze straty własne gospodarzy i dłuższa ławka Vive przekreśliły szansę na wyrównaną walkę.

Wynik spotkania otworzył młody obrotowy z Kielc, Bartłomiej Bis. Na odpowiedź Gdańska nie trzeba było długo czekać. Bramkę rzucił Ramon Oliveira, który niestety odniósł później pechową kontuzję, wykluczającą go z udziału w dalszej części meczu. Niemrawy początek Vive spowodowany długą podróżą i brakiem treningów pozwolił Wybrzeżu dominować. Po celnie rzuconym karnym przez Wojtka Prymlewicza było już 5:2. Dopiero po kwadransie podopieczni Dujszebajewa zdobyli się na większy zryw i po kilku akcjach Alexa Dujszebajewa i Mariusza Jurkiewicza był remis 6:6.

Gdańszczanom jeszcze raz udało się wyjść na prowadzenie po bramce Adamczyka (8:6), jednak wkrótce ich seria błędów własnych uruchomiła kontrataki mistrzów Polski. Między 22 a 26 minutą zespół znad Pomorza stracił pięć bramek z rzędu i z remisu 9:9, zrobił się niekorzystny rezultat 9:14. Wynik do przerwy ustalił Karol Bielecki (12:17).

Po zmianie stron dominowali już tylko żółto-niebiescy. Swoje minuty w ataku otrzymali Dean Bombac i Marko Mamić, którzy rozrzucali się w drugiej linii. Ten pierwszy podwyższył prowadzenie do ośmiu trafień przewagi (21:13). Po karze dla Mateusza Kusa Wybrzeże odrobiło dwie bramki i przegrywało 15:21 po bramce Prymlewicza. W dalszej części meczu obraz gry nie zmienił się, natomiast w ostatnich pięciu minutach ładnymi rzutami Krzysztof Gądek i Mateusz Wróbel podreperowali wynik swojego klubu (25:31).

Wybrzeże Gdańsk – PGE Vive Gdańsk 26:32 (12:17)

Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski 1 – Oliveira 1, Podobas 3, Gądek 3, Bednarek 2, Komarzewski 1, Sulej 2, Prymlewicz 5, Papaj, Kondratiuk 1, Wróbel 4, Adamczyk. 3 Trener: M. Lijewski

PGE Vive Kielce: Szmal, Wałach – Bis 2, Dujszebajew 2, Kus, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 1, Strlek 4, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 4, Mamić 3, Bombac 3, Djukić 1. Trener: T. Dujszebajew

Kary: Adamczyk (Wybrzeże) – 2 min, Jachlewski (Vive) – 2 min, Kus (Vive) – 2 min, Dujszebajew (Vive) – 2 min.