Strona główna Siatkówka Co dalej z ONICO Warszawa?

Co dalej z ONICO Warszawa?

0
fot: Aleksandra Kabała

Ciężkę chwile przechodzi aktualny wicemistrz Polski w siatkówce. Ciągle nie jest znana przyszłość drużyny z Warszawy, która w sezonie 2019/20 ma wziąć udział w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Sprawą wicemistrza Polski od dłuższego czasu żyje cała siatkarska społeczność w Polsce. Już w wakacje trafiały do mediów pierwsze glosy na temat wycofania się sponsora tytularnego. Informacje te niestety potwierdziły się i od tego czasu władze klubu rozpoczęły walkę, o to by możliwy był start wicemistrza Polski w nadchodzącym sezonie.

W ostatnim czasie pojawiły się pozytywne informacje, jakoby klub z Warszawy miał pozyskać nowych sponsorów. Mowa tutaj o firmie Westminster, zajmująca się wynajmem mieszkań oraz firmie Orlen. Jednak wymienione firmy prawdopodobnie nie doszły do porozumienia, a czołowi zawodnicy ONICO otrzymali już zgodę na szukanie sobie nowych pracodawców.

W najnowszym odcinku “Prawda Siatki”, możemy usłyszeć wypowiedź trenera Ireneusz Mazura – “Czekamy na więcej informacji, ale z tego, co dociera zza kulis, to siatkówka w Warszawie będzie. Nie będzie na takim poziomie, jak była do tej pory i prawdopodobnie bez większych gwiazd”.

W dalszej rozmowie słyszymy również słowa Jerzego Mielewskiego – “Do tej pory były zapewnienia, że udało się pozyskać partnerów na tyle, że skład zostanie utrzymany. Okazuje się jednak, że ci najlepsi, czyli najdrożsi zawodnicy, będą musieli szukać sobie nowych klubów. “

Pozytywne słowa zostały dodane przez trenera Mazura – “Dobra wiadomość jest taka, że te środki, które będą udziałem drużyny z Warszawy, dadzą możliwość przetrzymania tego roku. Jeżeli klub przetrzyma ten rok, to koto wie, czy w następnym nie wróci z powrotem na falę. Ważne jest więc, by utrzymać tę siatkówkę, żeby się nie rozsypała, jak to już bywało… Dodajmy, że bardzo wielu ludzi zaangażowało się, by utrzymać tę drużynę“. Cała rozmowa dosptępna jest na kanale “Prawa Siatki”.

Pierwsze spotkanie ligowe ONICO Warszawa planowo ma rozegrać już 26 października. Wcześniej siatkarzy ze stolicy czeka mecz o Superpuchar Polski z drużyną ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Czy wicemistrz Polski przystąpi do rozgrywek i te spotkania dojdą do skutku, o tym zapewne dowiemy się niebawem śledząc sytuację stołecznego klubu.

  http://credit-n.ru/offers-zaim/moneza-online-zaym.html

Komentarze