Co z przyszłością Lavariniego? Świderski: To będą trudne rozmowy

25 wrz 2023, 14:53

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski podsumował występ Polek w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Odniósł się także do przyszłości selekcjonera Stefano Lavariniego i tego, jaka czeka go przyszłość w kontekście dalszego prowadzenia kadry.

Polskie siatkarki jadą na igrzyska

Siatkarki reprezentacji Polski mają za sobą znakomity turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. W niedzielny wieczór w decydującym o awansie spotkaniu biało-czerwone wygrały 3:1 z Włoszkami, dzięki czemu po 16-letniej przerwie ponownie zagrają na imprezie tej rangi.

Poza samymi siatkarkami, mnóstwo pochwał po tym znakomitym występie spłynęło w stronę selekcjonera Stefano Lavariniego. Dla włoskiego szkoleniowca to drugi w niedługim odstępie czasu duży sukces z Polkami. W połowie lipca poprowadził je do brązowego medalu Ligi Narodów (3:2 z Amerykankami).

Świderski o przyszłości Lavariniego

Dzięki awansowi na igrzyska olimpijskie, Lavarini zapewnił sobie możliwość pracy w przyszłym sezonie kadrowym. Gdyby nie udało się tego zrealizować, celem byłaby kolejna Liga Narodów, która w obecnej sytuacji będzie okazją do przetestowania niektórych wariantów.

Igrzyska same w sobie były celem. Trener Lavarini rok przed igrzyskami już zrealizował to, co było założone. Teraz na pewno będą z nim trudne rozmowy na temat przyszłości. Co później? Zobaczymy. Na razie świętujmy. Każdy trener ma wpisane premie za wyniki, które są realizowane. Każdy medal jest doceniany premią finansową. Tak samo dziewczyny, jak i panowie. W tym roku wyrównaliśmy wszystko, więc spełniamy parytety. Nasze panie są traktowane na równi z panami – powiedział cytowany przez TVP Sport prezes PZPS Sebastian Świderski.

Jeśli chodzi o MVP turnieju w Łodzi, zdaniem Świderskiego zasłużył na to właśnie Lavarini.Na początku nie robił zmian i były wobec niego zarzuty. Potem zaczął rotować, zupełnie inaczej zaczął mecz z Amerykankami, z Włoszkami w pierwszym secie też szukał optymalnego składu. I znalazł. To chyba jego należy przede wszystkim wyróżnić. Jeśli chodzi o dziewczyny, to każda zagrała wspaniały turniej i pokazała swoje umiejętności oraz wielkie serce – powiedział.

Ranking FIVB po turnieju w Łodzi. Zmiany w światowej czołówce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA