Copernicus Cup: Rekord Polski Konrada Bukowieckiego!

15 lut 2018, 19:08

Konrad Bukowiecki podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu wygrał konkurs pchnięcia kulą, a w najlepszej próbie poprawił własny rekord Polski. Trzecie miejsce zajął Michał Haratyk.

Bukowiecki w drugiej próbie uzyskał 22.00 m, ustanawiając nowy rekord Polski oraz rekord Europu do lat 23. Bardzo dobry wynik uzyskał również ostatecznie drugi Tomas Stanek z Czech (21.83 m). Na najniższym stopniu podium stanął Michał Haratyk, który pchnął kulę na odległość 21.12 m. Szóste miejsce zajął Jakub Szyszkowski (19.44 m), siódme Andrzej Naszko (19.19 m), a ósme Rafał Kownatke (18.61).

Ewa Swoboda wygrała pierwszy półfinał płaskich 60 metrów z czasem 7.23 i awansowała do finału tej konkurencji. Z awansu mogła cieszyć się również Anna Kiełbasińska (7.30), która była czwarta w drugim półfinale. Na pierwszym biegu rywalizację zakończyły nasze utalentowane juniorki Magdalena Stefanowicz i Pia Skrzyszowska.

Do finału zakwalifikowała się również startująca na 60 metrów przez płotki Karolina Kołeczek. Polka uzyskała czas 8.16 i była czwarta w swoim biegu półfinałowym. 25-letniej zawodniczce zabrakło zaledwie 2 setnych sekundy do minimum na Halowe Mistrzostwa Świata.