Cuprum Lubin nie zdołał pokonać Politechniki Warszawskiej!

30 paź 2015, 21:22

Ostatni inauguracyjny mecz kolejnego sezonu Plus Ligi w dniu dzisiejszym rozegrała AZS Politechnika Warszawska oraz Cuprum Lubin. Po pięcio setowym meczu górą okazali się być gospodarze!

Pierwszy set rozpoczął się bardzo równą walką (5:5), którą jednak przerwała seria punktów Cuprum Lubin, którzy wyszli na pierwszej przerwie technicznej na prowadzenie (5:8). Gospodarze walczyli zaciekle o każdą piłkę, jednak na drugiej przerwie technicznej przewaga drużyny gości nie uległa zmianie (13:16). Przewaga Lubina rosła z akcji na akcję (15:20) i mimo zaciekłej walki gospodarz nie dali sobie wyrwać wyrobionej przewagi (19:23) i mimo nerwów w końcówce (22:24) doprowadzili do zakończenia partii na swoją korzyść (23:25).

Drugą partię znacznie lepiej rozpoczął Cuprum Lubin (0:4). Warszawianie szybko podnieśli się jednak z chwilowej niemocy (8:9), jednak nie udało im się utrzymać dobrej passy na długo i drużyna gości szybko po raz kolejny wyszła na prowadzenie (11:14), które utrzymała aż do drugiej przerwy technicznej (13:16). Chwilę później gospodarze doprowadzili jednak do kolejnego wyrównania (17:17) i walka w końcówce seta zapowiadała się bardzo emocjonująco. Lubinianie walczyli bardzo zaciekle o każdą piłkę (18:20), z kolei do drużyny z Warszawy wkradło się sporo nerwowości i niedokładności, co pozwoliło gościom doprowadzić do szybkiego zwycięstwa i zwiększenia przewagi w meczu (21:25).

Trzeci set zespoły rozpoczęły wyrównaną walką (4:4), jednak na pierwszej przerwie technicznej po raz pierwszy na prowadzeniu była AZS Politechnika Warszawska (8:7). Walka była niezwykle zacięta i wyrównana (12:10), jednak tym razem to gospodarze niezmiennie plasowali się na kilku punktowym prowadzeniu (17:14), które skuteczną grą utrzymali do końca partii, odrabiając tym samym straty do Cuprum (25:20).

Czwarta partia rozpoczęła się analogicznie do poprzedniej bardzo równa grą obydwu drużyn (6:5), na pierwszej przerwie technicznej na jedno punktowym prowadzeniu była drużyna gospodarzy (8:7). Po kilku kolejnych, bardzo wyrównanych akcjach AZS Politechnika Warszawska zaczęła odskakiwać przeciwnikom (17:12), co pozwoliło im odrobinę uspokoić grę i chwilę później doprowadzić do wyrównania wyniku w meczu (25:17).

Tie-break lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy (5:3), jednak Lubinianie szybko odrobili straty i doprowadzili do wyrównania (7:7). Walka niemalże do samego końca odbywała się punkt za punkt (9:9), jednak ostatecznie to Politechnice po raz kolejny udało się wyjść na prowadzenie (12:9) i pomimo nerwowej końcówki, doprowadzić do wygranej seta i całego meczu (15:13)

AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:17, 15:13)

MVP: Guillaume Samica

AZS Politechnika Warszawska: Halaba, Lemański, Olenderek, Samica, Zagumny, Mikołajczak, Smoliński, Filip, Świrydowicz, Firlej, Kowalczyk, Radomski, Łapszyński.

Cuprum Lubin: Bohme, Malinowski, Możdżonek, Pupart, Rusek, Włodarczyk, Łomacz, Gorzkiewicz, Gunia, Kaczmarek, Kryś, Michalski, Romać, Taht.