Cuprum Lubin wygrywa w stolicy!

18 sty 2017, 21:03

Dzisiaj, tj 18 stycznia zespoły ONICO Politechniki Warszawskiej i Cuprum Lubin rozegrały mecz w ramach 24. kolejki. Przyjezdni bez problemów pokonali zespół ze stolicy w trzech setach.

Spotkanie otworzył punktowy atak Andrzeja Wrony (1:0). Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (5:2) jednak graczom Cuprum udało się odwrócić sytuację (9:13). Przewaga przyjezdnych powiększała się coraz bardziej (10:16). Trener Bednaruk wprowadził zmiany. Na boisku w miejsce Michała Filipa i Jana Firleja pojawili się Paweł Mikołajczak i, po raz pierwszy po przerwie spowodowanej kontuzją, Paweł Zagumny (12:20). Warszawianom nie udało się wyrównać wyniku, przegrali pierwszego seta 15:25.

Drugi set zaczął się wyrównanie (2:2). Dobre zagrywki Michała Filipa nie pozwoliły lubinianom wyprowadzić skutecznej akcji, warszawianie mieli trzy punkty przewagi (6:3). Z drugiej strony siatki równie skutecznie grał Łukasz Kaczmarek (10:10). Zespoły zaczęły grać w ścisłym kontakcie punktowym (15:15, 17:17). W samej końcówce na prowadzenie wysunął się zespół gości (20:22). Po punktowym bloku na Filipie lubinianie mieli piłkę setową (20:24). Partię zakończył Łukasz Kaczmarek (21:25).

W trzecim secie trener Bednaruk zastosował zmianę na pozycji rozgrywającego – pojawił się Paweł Zagumny (1:0). Gospodarze przez chwilę byli na prowadzeniu (2:1), jednak sytuacja odwróciła się (5:8). Lubinianie utrzymywali bezpieczny dystans punktowy (10:13). Siatkarze ze stolicy byli bezradni, goście stopniowo powiększali swoją przewagę (14:20). W samej końcówce Bartosza Kwolka zmienił Guillaume Samica (17:22). Spotkanie zakończyło się w efektowny sposób – punktową zagrywką lubinian (19:25).

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 21:25, 19:25)

MVP: Grzegorz Łomacz

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Firlej, Łapszyński, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek, Samica, Zagumny, Mikołajczak, Świrydowicz, Halaba, Smoliński, Gruszczyński,

Cuprum Lubin: Boehme, Hain, Kaczmarek, Pupart, Taht, Kaczmarek, Rusek, Gorzkiewicz, Grobleny, Gunia, Koumentakis, Kryś, Malinowski, Michalski