Cuprum Lubin zdecydowanie lepszy od AZS-u Olsztyn

10 lis 2015, 20:58

Cuprum Lubin pokonał 3:0 (25:18, 25:18, 27:25) AZS Olsztyn w spotkaniu trzeciej kolejki siatkarskiej Plusligi. Najwięcej punktów zdobyli Włodarczyk oraz Van den Dries, po 13.

Początek pierwszej partii nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gospodarzy, bowiem Olsztynianie szybko wypracowali sobie przewagę, prowadząc 5:2. Cuprum szybko odpowiedzieli dobrą grą i doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali do końca tej części gry wygrywając 25:18.

Drugiego seta Cuprum rozpoczął od prowadzenia 5:1, ale siatkarze z Olsztyna nie poddali się i po kilku minutach było już tylko 10:9. Dobrze w ataku w tym fragmencie gry spisywali się Van den Driesa i Bednorz. Następnie ponownie gospodarze zdobyli punkty serią i pomimo ambitnej pogoni AZS-u kolejnego seta ze zdecydowaną przewagą (25:18) wygrał Cuprum.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set był najbardziej wyrównany. Często wynik był remisowy 3:3, 7:7, 10:10. Następnie na trzypunktowe prowadzenie wyszli gospodarze, jednak tym razem skutecznie odpowiedzieli goście i w decydującej fazie tej partii prowadzili już nawet 23:19, a chwilę później mieli trzy piłki setowe. Znakomitą końcówką popisali się podopieczni Gheorghe Cretu i wygrali 27:25.

Cuprum Lubin – AZS Indykpol Olsztyn 3:0 (25:18, 25:18, 27:25)
Cuprum: Malinowski (11), Pupart (9), Boehme (9), Włodarczyk (13), Możdzonek (9), Łomacz, Rusek (libero) oraz Gunia, Romać i Gorzkiewicz
AZS: Van den Dries (13), Zniszczoł (1), Stoilovic (7), Bednorz (8), Woicki, Koelwijn (7), Potera (libero) oraz Waliński (4), Zajder (4), Adamajtis (2) i Bieńkowski