Cuprum przełamał złą passę

30 lis 2016, 20:32

W jedenastej kolejce Plus Ligii, Jastrzębski Węgiel na swoim boisku podjął Cuprum Lubin. Siatkarze z Lubina przełamują passę przegranych meczy i wygrywają w Jastrzębiu 2:3.

Set pierwszy zaczął się wyrównanie dla oby drużyn (3:3). Obie drużyny nie podpuściły sobie zaciętej walki punkt za punkt (8:8). Dużo zepsutych zagrywek po obu stronach, nie przeszkadzało siatkarzom w wyrównanej walce (14:14). Challenge ze strony jastrzębian nie został przyjęty, co dało dwupunktowe prowadzenie gościom (18:20). Lubinianie zyskali trzy punkty przewagi (20:23). Gospodarze nie pozwolili na taką przewagę (23:23). Pierwszego seta zakończył Robert Taht asem serwisowym 24:26.

Od samego początku cuprum odskoczył przeciwnikom (1:3). Dwupunktowa przewaga uzyskana przez lubinian dała prowadzenie siatkarzom (7:5). Jastrzębianie po dobrych wymianach doprowadzili do remisu (10:10). Gospodarze po raz pierwszy w meczu odskoczyli na dwa punkty (12:10). Lubinianie po długich staraniach doprowadzili do remisu (17:17). Po mocnej końcówce wygrał zespół z Jastrzębia 26:24.

Po 10-minutowej przerwie bardziej zmotywowani wyszli zawodnicy z Jastrzębia (3:0). Przerwa dla lubinian nie pomogła im (6:0). Pierwszy punt dla gości (9:1). Jastrzębski Węgiel gromił zespół przyjezdnych (12:4). Lubinianie obudzili się i zaczęli gonić wynik (15:8). Mocne prowadzenie wyrobione na początku seta, nie odpuściło jastrzębian (20:10). Siatkarski nokaut w Jastrzębiu zadany lubinianom 25:12.

Siatkarze z Lubina obudzili się na początku tego seta (2:0). Jastrzębie długo nie czekało z odrobieniem wyniku (4:4). Goście pewnie czuli się na boisku, co dało im czteropunktowe prowadzenie (5:9). Mocne wymiany i determinacja lubinian (10:15). Jastrzębianie mocno zaspali w tym secie (12:20). Mino wszelkich starań ze strony gospodarzy nie udaje im się odrobić strat (23:15). Grzegorz Łomacz doprowadził swoją drużynę do tie breaka 16:25.

Ostatnią partię środowego spotkania mocniej zaczął zespół z Lubina (1:3). Dwupunktowe prowadzenie utrzymali siatkarze gości (4:6). Błędy własne w drużynie gospodarzy powoli ich pogrążają (5:9). Całkowita determinacja lubinian (6:11). Jastrzębianie starali się odrobić przewagę rywali (9:13). Po emocjonującej końcówce spotkania Cuprum przełamuje passę przegranych, wygrywając z jastrzębiem 11:15.

MVP: Robert Taht

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Popiwczak, Kosok, Gil, Boruch, Tuzinsky, Ernastowicz, Derocco, Kampa, Sobala, Gadowski, Oliva, Bachmatiuk

Cuprum Lubin:  Malinowski, Kaczmarek, Pupart, Malicki, Michalski, Rusek, Gorzkiewicz, Boehme, Taht, Gunia, Kryś, Koumentakis, Grobelny, Hain, Łomacz