Cuprum wygrywa decydujące spotkanie!

5 kwi 2019, 20:08

W hali w Lubinie miejscowa drużyna, Cuprum Lubin, podjęła Chemik Bydgoszcz. W drugim spotkaniu w walce o jedenaste miejsce lepsi okazali się gospodarze.

Pierwszą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy (4:1), jednak ekipa z Bydgoszczy bardzo szybko zaczęła gonić wynik (4:4). Przez chwilę oba zespoły grały bardzo równo (8:8), ale po skutecznych i efektownych akcjach po stronie lubinian, wynik ponownie zaczął zmieniać się na korzyść gospodarzy (14:10, 16:13). Gospodarze weszli w decydującą partię seta z dużą przewagą punktową (21:16) i zakończyli seta wynikiem 25:20.

Po wyrównanym początku drugiej partii (3:3) szybko na prowadzenie wyszli podopieczni Marcelo Fronckowiaka (5:3). Zdominowana w pierwszym secie ekipa z Bydgoszczy nie pozwoliła zbudować gospodarzom dużej przewagi i szybko doprowadziła do remisu (5:5, 6:6). Mimo to, to właśnie Miedziowi utrzymywali swoją dominację (11:7,14:9, 17:13). Podopieczni Jakuba Bednaruka ponownie zaczęli gonić rywali (19:18). Końcówka drugiej partii była bardzo nerwowa (23:23,24:24) i w tej partii to właśnie goście okazali się lepsi (26:28).

Podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii bydgoszczanie od razu zaczęli punktować (1:3), lecz gospodarze szybko przypomnieli rywalom o swojej obecności (5:3, 7:5). W dalszej części tej partii Miedziowi utrzymywali dwa oczka przewagi (14:12, 15:13), lecz ponownie Chemik zdobył kilka punktów i po bloku Patryka Akali wyszedł na prowadzenie (16:17)! Decydującą część tej partii zdominowali gospodarze, zaliczając pięciopunktową serię (22:19)! Ostatecznie, po ataku Igora Grobelnego, trzecia partia padła łupem drużyny z Lubina (25:23).

Ekipa gospodarzy zaczęła czwartą partię z wysokiego „C” (5:2). Miedziani wykorzystali przestój gości i zbudowali aż siedmiopunktowe prowadzenie (11:4)! Rozpędzona drużyna z Lubina efektywnie prowadząc swoją grę, dalej budowała swoją przewagę (15:6). Rozbici w tej partii podopieczni Bednaruka, nie potrafili przełamać dominacji gospodarzy (16:8, 20:8). Dopiero przy stanie 20:9, bydgoszczanie zaczęli zdobywać punkty (20:11). Gospodarze do końca kontrolowali wynik i zakończyli seta wynikiem 25:14!

Cuprum Lubin : Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14)

Cuprum Lubin: Wachnik, Smith, Marcyniak, Toobal, Wachnik, Grobelny, Makoś

Chemik Bydgoszcz: Filipiak, Lipiński, Szalacha,  Margarido, Siwicki, Kovacević, Kowalski