Czarni Radom zdobywają 3 punkty na wyjeździe!

7 lis 2015, 16:07

W 2. kolejce Plus Ligi na boisku w Bydgoszczy spotkała się tamtejsza Łuczniczka Bydgoszcz oraz Cerrad Czarni Radom. Po bardzo szybkim, 3-setowym meczu pewne zwycięstwo zanotowali goście, zdobywając tym samym 3 cenne punkty.

Pierwszą partię od samego początku lepiej rozegrali siatkarze z Radomia (3:8). Po pierwszej przerwie technicznej przewaga drużyny gości jeszcze wzrosła, a gospodarze nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej akcji (3:11). Na drugiej przerwie technicznej gospodarze tracili już do przeciwników 9 punktów (7:16), co na tym etapie wydawało się być sytuacją niemożliwą do odwrócenia. W kolejnych akcjach stało się jasnym, że Łuczniczce w dniu dzisiejszym brakuje nie tyko skuteczności, ale także sportowego szczęścia, co zakończyło się szybkim zakończeniem partii, na rzecz Cerradu Czarnych Radom (17:25).

Drugi set Łuczniczka Bydgoszcz rozpoczęła z nową energią (6:6), na pierwszej przerwie technicznej na prowadzenie wysunęła się jednak drużyna gości (6:8). Ta chwilowa porażka wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy zaczęli popełniać niewymuszone błędy własne, co szybko przełożyło się na niekorzystny dla nich wynik (6:13). Na drugiej przerwie technicznej Radomianie byli w identycznej sytuacji, jak w partii poprzedniej (7:16). Kolejne akcje w wykonaniu Czarnych Radom był nie do zatrzymania przez Bydgoszczan, przez co w końcówce wynik był już niemalże przesądzony (9:21) i chwilę później goście zanotowali kolejne zwycięstwo, zwiększając swoją przewagę w dzisiejszym spotkaniu (11:25).

Trzecia partia rozpoczęła się analogicznie do poprzedniej i na pierwszej przerwie technicznej po raz kolejny na prowadzeniu byli zawodnicy z Radomia (6:8). Gospodarze walczyli bardzo zaciekle, jednak kolejne akcje pokazywały siłę drużyny gości, z którą nie mogli sobie oni poradzić (10:16). Zarówno kibice, jak i niestety sami zawodnicy z Bydgoszczy w końcówce stracili wiarę w możliwą wygraną i tym samym Cerrad Czarni Radom zwyciężyli kolejną partię i cały mecz (15:25).

Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 0:3 (17:25, 11:25, 15:25)

MVP: Lukas Kampa

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Żurek, Kosok, Radke, Wiese, Ruciak, Murek, Krzysiek, Lesiuk, Jurkiewicz, Wolański, Bonisławski.

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Ostrowski, Majstorović, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Kampa, Szczurek, Szalpuk, La Cavera, Zbierski, Grobelny.