Czekali na to 6 lat! Pogoń Szczecin w ćwierćfinale Pucharu Polski

5 gru 2023, 22:12

Pogoń Szczecin została pierwszym ćwierćfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez Jensa Gustafssona wygrał przed własną publicznością 2:1 po dogrywce z Górnikiem Zabrze i zameldował się w tej fazie rozgrywek po raz pierwszy od sześciu lat.

Pogoń w ćwierćfinale Pucharu Polski

Pogoń Szczecin awansowała do 1/8 finału dzięki minimalnemu wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górnik Zabrze miał za sobą dwa mecze – najpierw rozbił 4:0 GKS Katowice, natomiast w poprzedniej rundzie po dogrywce ograł 2:1 Zagłębie Sosnowiec.

We wtorkowym meczu na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. Wynik w 72. minucie otworzył Kamil Grosicki, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym. Goście wyrównali w 90. minucie, kiedy to Sebastian Musiolik dobił piłkę do pustej bramki.

O losach tej rywalizacji decydowała więc dogrywka, w której skuteczniejsi byli “Portowcy”. W 95. minucie Leo Borges dostał dobre podanie od Rafała Kurzawy i silnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił Pogoni wygraną 2:1 i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin 2:1 Górnik Zabrze
1:0 Kamil Grosicki 72′
1:1 Sebastian Musiolik 90′
2:1 Leo Borges 95′

W ten sposób Pogoń Szczecin zagra w ćwierćfinale po raz pierwszy od sześciu lat. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2016/17. Wówczas “Portowcy” dotarli do półfinału i przegrali w dwumeczu z Lechem Poznań 0:4 (0:3 i 0:1).

Polki zwieńczyły znakomitą Ligę Narodów. Wygrały z Grecją i są już w Dywizji A!