Czterosetowe spotkanie w Dąbrowie Górniczej!

27 lis 2017, 19:59

W meczu 7 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej zmierzyły się miejscowy MKS Dąbrowa Górnicza z Developres SkyRes Rzeszów. Rzeszowianki przed tym spotkaniem zajmowały 3 miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowej przewagi gospodyń (3:1) ale przyjezdne szybko doprowadziły do remisu (4:4). Jednak za kilka chwil po błędzie gospodyń i po skutecznym ataku Helić to rzeszowianki uzyskały kilku punktowe prowadzenie (6:11). W dalszym fragmencie przewaga Developresu powiększała się, gospodynie nie mogły znaleźć recepty na powstrzymanie rywalek (16:23). Ostatni punkt w secie przyjezdne zdobyły blokiem (18:25).

Początek drugiej partii zdecydowanie należał do zespołu MKS-u, bowiem dąbrowianki uzyskały trzypunktowe prowadzenie (4:1). Ale za kilka chwil przyjezdne doprowadziły do remisu (6:6). Po błędzie Helić oraz po atakach Purchartovej i Polak gospodynie uzyskały aż pięciu oczek przewagi (12:7). Choć w pewnym momencie prowadzenie dąbrowianek zmalało do trzech punktów (17:14), to za kilka chwil znów gospodynie odzyskały wypracowaną przed kilkoma minutami przewagę (20:14). Przy wyniku (24:19) ekipa MKS-u miała pierwszą w tym meczu piłkę setową. Odsłonę zakończyła skutecznym atakiem Polak.

Trzecią odsłonę z wysokiego ,,c” rozpoczęły siatkarki gości (2:8). Gospodynie nie poddały się tak łatwo i zaczęły walczyć, przewaga rzeszowianek stopniała do dwóch punktów (9:11). Po ataku Lipskiej z prawego skrzydła i ataku Helić ekipa Developresu znów uzyskała dość pewną przewagę (12:16). W końcówce partii mieliśmy serię punktową w wykonaniu ekipy przyjezdnych (14:22). Trzy kolejne akcje i tym samym tą partię wygrały rzeszowianki i objęły prowadzenie w całym spotkaniu.

Czwartą partię ekipy zaczęły od wyrównanej walki, na tablicy często był remis (2:2, 4:4). Jednak po dwóch skutecznych akcjach Rousseaux to przyjezdne objęły trzypunktowe prowadzenie (5:8). Jednak gospodynie nie zamierzały przestać walczyć i za kilka chwil mieliśmy remis (9:9). Po błędzie w ataku Polak i wykonaniu skutecznego bloku zawodniczki Developresu to ekipa gości wyszła na dwupunktową przewagę (13:15). W końcówce partii zespół przyjezdnych utrzymał dwa punkty zaliczki (20:22). Ostatecznie set oraz całe spotkanie 3:1 wygrały rzeszowianki.

MKS Dąbrowa Górnicza – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (18:25, 25:22, 14:25, 22:25)

MVP: Adela Helić

MKS Dąbrowa Górnicza: Martiniuc, Baidiuc, Dreczka, Lipska, Purchartova, Polak, Michalewicz, Trivunović, Ciesiulewicz, Drabek

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Żak, Andruszko, Kaczmar, Helić, Kaczorowska, Sawicka