Czterosetowe spotkanie w Krakowie!

20 sty 2018, 16:57

W sobotnie popołudnie została rozegrana czternasta seria Ligi Siatkówki Kobiet. W Krakowie zmierzyły się ze sobą ekipy Trefla Proximy Kraków oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Przyjezdne rozpoczęły pierwszą partie z wysokiego ”C” (1:7). Choć gospodynie próbowały to nie potrafiły zniwelować wysokiej przewagi z początku seta (6:14). W końcówce dzięki zagrywce Talas oraz skutecznemu atakowi Bidias przyjezdne pewnie zmierzały do zwycięstwa (12:19). Ostatni punkt padł po błędzie gospodyń w ataku. Ekipka ŁKS-u pewnie zwyciężyła w premierowej odsłonie (25:19).

Początek drugiego seta był zdecydowanie lepszy w wykonaniu gospodyń. Ekipa Trefla uzyskała trzy oczka przewagi (7:3). Gospodynie rozkręcały się z akcji na akcję. W dalszej części seta gra Trefla wyglądał coraz lepiej (12:5). W końcówce seta ekipa gości odrobiła kilka punktów i mogliśmy być świadkami walki do końca (19:17). Za chwilę w drugiej partii mieliśmy remis (21:21), ekipa gości wyrównała stan seta. Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Ostatecznie w tej odsłonie zwyciężyły gospodynie i wyrównały stan spotkania (27:25).

Trzecia partia na początku pokazała kibicom wyrównaną grę (2:2, 6:6). Dwa kolejne oczka zdobyły zawodniczki ŁKS-u po świetnym serwisach Paszek. W dalszej części gospodynie uzyskały i utrzymywały dwupunktową przewagę (13:11). Ekipa przyjezdnych szybko doprowadziła do remisu, a chwilę potem wyszły na prowadzenie (15:18). Jednak za kilka chwil znów wynik był remisowy (18:18). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca, przy wyniku (22:24) przyjezdne miały pierwszy setbol. Ostatni punkt padł po błędzie sędziów.

Czwarty set rozpoczął się dość wyrównanie. Ekipa goście jednak dzięki skutecznej grze odskoczyły na kilka oczek (9:12). Z minuty na minutę gra ŁKS-u wyglądał coraz lepiej, a gospodynie miały problemy ze swoimi akcjami (14:20). Do końca partii łodzianki utrzymały koncentracje, pewnie wygrały i wywiozły z Krakowa 3 punkty

Trefl Proxima Kraków – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (19:25, 27:25, 22:25, 15:25)

MVP: Agata Wawrzyńczyk

Trefl Proxima Kraków: Talas, Clement, Paszek, J. Łukasik, Brzezińska, M. Łukasik, Kulig

ŁKS Commercecon ŁódźKwiatkowska, Bidias, Wawrzyńczyk, Sielicka, Muhlsteinova, Efimienko-Młotkowska, Strasz