Czwarty tytuł Bartosza Zmarzlika. Historyczne zwycięstwo w Grand Prix

30 wrz 2023, 23:26

Bartosz Zmarzlik po raz czwarty został mistrzem świata. Polak wygrał cykl Speedway Grand Prix 2023. Dominacja 28-latka w tym sezonie była bezdyskusyjna, a on sam zapewnił sobie tytuł, wygrywając w sobotnim finale w Toruniu. Przy tej okazji wyrównał niezwykle prestiżowy rekord Jasona Crumpa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

GP 2023. Bartosz Zmarzlik w Toruniu postawił “kropkę nad i”

Bartosz Zmarzlik od samego początku zaliczał perfekcyjny sezon. Polak prowadził w klasyfikacji generalnej od startu do mety cyklu. Przed startem w Toruniu 28-letni zawodnik triumfował na torach w Gorican, Teterowie, Gorzowie Wielkopolskim i Rydze. W sobotę Zmarzlik był również najlepszy w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego.

Polak został mistrzem świata po raz czwarty w karierze. Tym samym zapisał się w historii żużla. W klasyfikacji medalowej wszech czasów Zmarzlik wskoczył na siódme miejsce (tylu zawodników ma przynajmniej cztery złote krążki), ale swoje medale zdobył w zdecydowanie najmłodszym młodym wieku z całej stawki. Wcześniej Polak w cały cyklu w w latach 2019, 2020 i 2022.

Co istotne, Zmarzlik po zawodach w Toruniu wyrównał rekord należący do Jasona Crumpa pod względem wygranych rund Grand Prix. Australijczyk wygrywał łącznie 23 turnieje. Teraz Zmarzlik zrównał się z legendą żużla, a w przyszłym roku stanie się samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Najwięcej wygranych turniejów w cyklu Speedway Grand Prix

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 23
1. Jason Crump (Australia) – 23
3. Tomasz Gollob (Polska) – 22
4. Greg Hancock (USA) – 21
5. Tony Rickardsson (Szwecja) – 20
6. Nicki Pedersen (Dania) – 17
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 11
8. Andreas Jonsson (Szwecja) – 9
9. Maciej Janowski (Polska) – 8
9.Leigh Adams (Australia) – 8

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Złoty Lublin. Motor obronił tytuł mistrzowski PGE Ekstraligi

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA