Strona główna Siatkówka PlusLiga Damian Wojtaszek na dłużej w ONICO Warszawa!

Damian Wojtaszek na dłużej w ONICO Warszawa!

0

Damian Wojtaszek podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa! Aktualny Mistrz Świata będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy przez kolejne dwa lata, do końca sezonu 2020/2021.

– Bardzo się cieszę, że przez kolejne dwa lata będę mógł występować przed warszawską publicznością. Przed rokiem wróciłem do stolicy po pięciu latach przerwy i uważam, że była to bardzo słuszna decyzja. Mamy tu świetny zespół złożony z dobrych zawodników i z każdym sezonem powinniśmy osiągać coraz lepsze rezultaty. Moda na siatkówkę jest tu coraz większa, mamy świetne warunki do pracy – nic tylko trenować i walczyć o medale. Mam nadzieję, że swoją postawą odpłacę za zaufanie i pomogę drużynie w osiągnięciu stawianych celów – powiedział libero reprezentacji Polski i ONICO Warszawa.

– Damian jest dziś kluczową postacią ONICO – nie tylko na boisku, ale i w szatni, więc cieszymy się, że udało nam się go zatrzymać w drużynie. To aktualny Mistrz Świata, etatowy kadrowicz najlepszej reprezentacji globu, wraz z Pawłem Zatorskim aktualny top na swojej pozycji. Przedłużenie jego kontraktu było dla nas naturalną koleją rzeczy. Damian swoje pierwsze kroki w profesjonalnej siatkówce stawiał właśnie w Warszawie i bardzo cieszymy się, że klub ze stolicy jest w stanie zapewnić możliwość walki o najwyższe cele najlepszym zawodnikom w kraju – skomentował nową umowę Damiana Wojtaszka prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Damian Wojtaszek pierwsze siatkarskie kroki stawiał w rodzinnym Miliczu, skąd w 2004 roku przeniósł się do MOS-u Wola. Od 2006 roku reprezentował AZS Politechnikę Warszawską, z którą w 2012 wywalczył srebrny medal Pucharu Challenge. 30-letni obecnie zawodnik trafił później do Jastrzębskiego Węgla, gdzie zdobył dwa brązowe medale PlusLigi oraz brąz i tytuł najlepszego libero Ligi Mistrzów 2014. Kolejnym przystankiem w jego karierze był Rzeszów – w 2016 roku z Asseco Resovią stanął na drugim stopniu podium. Rok później “Mały” wrócił do stolicy.

Dla libero ONICO obecny sezon jest już trzynastym w PlusLidze – łącznie wystąpił w 274 meczach (1035 setów). Z Orzełkiem na piersi Damian Wojtaszek gra od 2011 roku – w tym czasie trzykrotnie triumfował w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a w minionym roku wywalczył tytuł Mistrza Świata na mundialu we Włoszech i Bułgarii.

Źródło: inf. pras. ONICO Warszawa

Komentarze