Strona główna Siatkówka Reprezentacja Damian Wojtaszek: To, że wynik był na korzyść Brazylii, to sprawa drugorzędna

Damian Wojtaszek: To, że wynik był na korzyść Brazylii, to sprawa drugorzędna

0

W drugim dniu Memoriału Wagnera Tauron Arena wypełniła się po brzegi, bo reprezentacja Polski zmierzyła się z Brazylią. Tym razem Polacy nie dali rady pokonać swoich rywali i ostatecznie mecz zakończył się na korzyść Canarinhos.

Mecz Polska – Brazylia jak zwykle był bardzo emocjonujący. Mimo walki, nie udało nam się wygrać tego spotkania.

Brazylia pokazała dzisiaj, że naprawdę potrafi grać w siatkówkę i cieszymy się z tego. Mamy kilka dni na poprawę formy. Wiadomo, mamy inne zestawienia, próbujemy nowych ustawień, ale najważniejsze jest to, że nasza gra wygląda czasami bardzo dobrze. Co prawda wynik był na korzyść Brazylii, ale to drugorzędna sprawa – skomentował libero reprezentacji Polski, Damian Wojtaszek.

Mecz z Brazylią był dużo trudniejszym starciem w porównaniu z meczem z Serbią. Ewidentnie zabrakło kończącego ataku. Pozytywne przyjęcie oraz punktowy blok nie były wystarczające, by pokonać reprezentację Brazylii. Doskonale wyjaśnił to selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Czy umiecie powiedzieć, który element jest najważniejszy żeby wygrać mecz? Mamy pięć elementów: zagrywka, przyjęcie, blok, obrona i atak. Najważniejszy jest atak. Atak stanowi 70% gwarancji wygranego meczu. Wczoraj w elemencie ataku zagraliśmy bardzo dobry mecz, zły natomiast w bloku i obronie. Dzisiaj w bloku i obronie byliśmy lepsi, ale skuteczność w ataku znacznie spadła i wynik tego meczu jest zupełnie inny. Tak więc atak w znacznej mierze decyduje o tym, kto wygrywa mecz.  Jednego dnia jeden element wychodzi lepiej, drugiego dnia inny. Naszym zadaniem jest sprawić, by za tydzień wszystkie elementy zagrały na najwyższym poziomie – mówi Vital Heynen.

Polacy w ostatnim meczu w ramach Memoriału Wagnera zmierzą się z reprezentacją Finlandii (sobota, godz.15.00).

Komentarze