Dawid Kubacki jest wielki. Wygrał turniej w Wiśle!

5 lis 2022, 18:14

W tym sezonie Puchar Świata w skokach narciarskich rozpoczął się wcześniej niż zazwyczaj. Pierwszy turniej rozegrany został już sobotę 6 listopada na obiekcie im. Adama Małysza. Triumfatorem w Wiśle został Dawid Kubacki, który wygrał obie serie skoków.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dawid Kubacki bezkonkurencyjny. Będzie liderem klasyfikacji

Skoki w Wiśle zainaugurowały sezon po raz piąty w historii. Dla Polaków był to pierwszy start w Pucharze Świata pod wodzą Thomasa Thurnbichlera. Austriak przed sezonem 2022/2023 zastąpił bowiem Michala Doleżala na stanowisku głównego trenera kadry.

Na igielicie pojawiło się dziewięciu biało-czerwonych skoczków. Polskę w sobotę reprezentowali Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny oraz Tomasz Pilch. W konkursie głównym zabrakło Kacpra Juroszka, Klemensa Murański i Andrzeja Stękały. Niestety, wspomnieni skoczkowie nie przeszli piątkowych kwalifikacji.

Najlepszym zawodnikiem w Wiśle był zdecydowanie Dawid Kubacki. W pierwszej turze Polak skoczył 130,5 metra. W drugiej poleciał natomiast jeszcze dwa metry dalej (132,2 m). Dzięki dwóch fantastycznym lotom biało-czerwony przypieczętował zwycięstwo w inauguracyjnym turnieju 44. edycji Pucharu Świata.

Na drugim miejscu znalazł się Halvor Egner Granerud. Polak wyprzedził Norwega o 5,6 punktu. Na najniższym stopniu podium w Wiśle stanął natomiast Austriak Stefan Kraft. Jeśli chodzi o biało-czerwonych to na piątym miejscu zawody zakończył Piotr Żyła, natomiast na dziesiątej pozycji uplasował się Kamil Stoch.

Warto pamiętać, że to jeszcze nie koniec emocji, jakie czekają na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W niedzielę czekają nas kolejne konkursy. O godzinie 12:00 rywalizować będą kobiety, natomiast o 16:00 rozpoczną się zawody mężczyzn.