PŚ w Oberstdorfie: Żyła i Zniszczoł tracili podium w ostatniej próbie

23 lut 2024, 19:03

Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła reprezentowali Polskę w zmaganiu duetów, które w piątek odbyły się na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Biało-czerwoni po trzech pierwszych skokach plasowali się na podium, ale swoją doskonałą lokatę stracili w ostatniej próbie.Dobre loty Polaków. Do medalu zabrakło bardzo niewiele

Piątkowy konkurs był niezwykły przede wszystkim dlatego, że po pierwszy w historii rywalizacja duetów, która miała miejsce na skoczni mamuciej w ramach rozgrywanego Pucharu Świata. Zmagania dwójek w lotach narciarskich bardzo dobrze rozpoczęli Polacy. Na półmetku rywalizacji nasi zawodnicy zajmowali trzecie miejsce.

W pierwszej próbie Piotr Żyła skoczył 212 metrów, natomiast Aleksander Zniszczoł pofrunął na 214,5 metra. Wyprzedzali nas jednie Słoweńcy i Norwegowie. Z kolei za plecami Polaków byli Japończycy oraz Austriacy. Znakomitą lokatę udało się utrzymać także po drugim skoku Żyły, który pofrunął 227, metra.

Szczęścia biało-czerwonym zabrakło w serii finałowej. Zniszczoł w ostatniej grupie skoczył tylko 212 metrów przy sprzyjających warunkach pogodowych, a dodatkowo wylądował w słabym stylu. To spowodowało, że nasza reprezentacja spadła na piąte miejsce. W całym konkursie wygrali Słoweńcy, których reprezentowali Timi Zajc i Domen Prevs. Drudzy byli Norwegowie, a trzeci Austriacy.

Pełne wyniki konkursu duetów w Oberstdorfie:

 1. Słowenia (Zajc, Prevc) 884,5 punktu
 2. Norwegia (Sundal, Forfang) 861,3
 3. Austria (Hayboeck, Kraft) 855,7
 4. Japonia (Nikaido, R. Kobayashi) 845,2
 5. Polska (Żyła, Zniszczoł) 837,8
 6. Niemcy (Paschke, Wellinger) 828,
 7. USA (Frantz, Belshaw) 777,1
 8. Włochy (Insam, Bresadola) 774,9
 9. Finlandia (Nousiainen, Kytosaho) 763,7
 10. Szwajcaria (Deschwanden, Imhof) 707,5
 11. Ukraina (Kaliniczenko, Marusiak) 667,4
 12. Francja (Chervet, Foubert) 620,9Joanna Kil wygrała klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego

 

Źródło:Eurosport

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA