poniedziałek, 3 października, 2022

Dawid Tomala nie weźmie udziału w ME. Zdradził dlaczego

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyśle aż 81 sportowców na Mistrzostwa Europy, które zorganizowane zostaną w Monachium. W tej grupie zabraknie jednak Dawida Tomali. Mistrz olimpijski z Tokio przyznał, że chce odpocząć, gdyż cały czas zmaga się z kontuzją kolana. 

Tomala planuje wrócić do formy dopiero w następny roku

Liga Typerów Polski-Sport.plW poniedziałek PZLA opublikował listę zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Monachium. Reprezentacja Polski prezentuje się znakomicie, a w jej skład wchodzi wielu medalistów MŚ w Eugene. W Niemczech wystąpią m.in. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Katarzyna Zdziebło, Pia Skrzyszowska czy Natalia Kaczmarek.

W Bawarii o medale nie powalczy jednak kilku ważnych zawodników. Wśród wielkich nieobecnych są Anita Włodarczyk oraz Dawid Tomala, zdobywca złotego medalu w chodzie na 50 kilometrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Wybitny lekkoatleta zrezygnował ze startu, gdyż od kilku miesięcy ma problemy z kolanem.

Zrezygnowałem z mistrzostw Europy, bo chciałbym wreszcie zadbać o swoje zdrowie, muszę się tym zająć. Przez cały sezon ciągnie się za mną ból kolana. Wszedłem w sezon bardzo późno, przez co nie uzyskałem formy na MŚ. Przygotowania były przesunięte o 5 miesięcy, a to jest przepaść – powiedział zawodnik, cytowany przez portal „WP Sportowe Fakty”.

Przypomnijmy, że Tomala ostatni raz wystąpił na lipcowych mistrzostwach świata w Eugene. W chodzie na 35 kilometrów zajął dopiero 19. miejsce. Mistrz olimpijski zapewniał jednak, że wróci już na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Diamentowa Liga w Chorzowie oczarowała. Lekkoatletyczne świętoPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA