Diamentowa Liga w Chorzowie oczarowała. Lekkoatletyczne święto

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim w Chorzowie, czyli Memoriał Kamili Skolimowskiej, przyniosła fanom lekkoatletyki masę wrażeń. Nie zabrakło największych gwiazd królowej sportu z Armandem Duplantisem na czele. Ze znakomitej strony pokazali się również Polacy: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Pia Skrzyszowska i Natalia Kaczmarek. To było lekkoatletyczne święto pełne wspaniałych doznań.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Diamentowa Liga w Chorzowie w blasku gwiazd

Kto wybrał się w sobotę na Stadion Śląski w Chorzowie, aby obserwować sportowe zmagania mistrzów lekkoatletyki, ten z pewnością nie żałuje. Memoriał Kamili Skolimowskiej podniesiony do rangi zawodów Diamentowej Ligi to wielki hołd złożony naszej wybitnej młociarce. Podczas imprezy w Polsce zagościły najznamienitsze osobistości królowej sportu.

Trzeba przyznać, że Shelly-Ann Fraser-Pryce ponownie zachwyciła fenomenalnym występem w biegu na 100 metrów. Jamajka poprawiła własny rekord Memoriału (10,81 sekundy) wynikiem 10,66 sekundy. Na starcie zabrakło walczącej z kłopotami zdrowotnymi Ewy Swobody.

Mnóstwo emocji przeżywaliśmy za sprawą występu Armanda Duplantisa w skoku o tyczce. Szwed rozpoczął od wysokości 5,63 metra i miał sporo zapasu nad poprzeczką. Następnie Duplantis pokonał odpowiednio: 5,83, 6,00 oraz 6,10. Na czwartym miejscu konkurs tyczkarzy ukończył Piotr Lisek (5,63).

Świetna forma polskich lekkoatletów i lekkoatletek

Natomiast w rywalizacji na dystansie 100 metrów przez płotki wystartowała Pia Skrzyszowska. I to w jakim stylu! 21-latka najpierw zwyciężyła przedbieg, ustanawiając swój rekord życiowy (12,58), by następnie pobić te osiągnięcie „życiówką” wynoszącą 12,51! Nie zawiodła także Natalia Kaczmarek, która we współzawodnictwie na 400 metrów uplasowała się tuż za Femke Bol. Polka po raz pierwszy w karierze zeszła poniżej 50 sekund, a konkretniej wykręciła rezultat 49,86.

Po raz kolejny swoją dominację w rzucie młotem potwierdzili Polacy: Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Świeżo upieczony mistrz świata w tej konkurencji osiągnął wynik 81,27, triumfując w zawodach. Z kolei młot Nowickiego pofrunął na odległość 79,19, dzięki czemu białostoczanin zajął drugą pozycję w konkursie.

Wkrótce sportowcy zainaugurują rywalizację w mistrzostwach Europy. Lekkoatletyczny czempionat na Starym Kontynencie rozpocznie się 15 sierpnia i potrwa do 21 dnia tego samego miesiąca.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rewolucja w biegach. Zmiany już na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama