Strona główna Siatkówka Reprezentacja Debiutant w kadrze Antigi

Debiutant w kadrze Antigi

0

Młody przyjmujący grający w Łuczniczce Bydgoszcz, Łukasz Wiese, otrzymał zaproszenie na zgrupowanie kadry narodowej w Spale.

Chociaż początek sezonu nie był dla zawodnika zbytnio udany, w rudnie rewanżowej Wiese pokazał na co go stać i wielokrotnie przejmował ciężar gry na swoje barki. Skuteczna gra przyjmującego została doceniona przez selekcjonera reprezentacji – Stephana Antigę.

„Na prośbę selekcjonera reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn Pana Stephana Antigi Polski Związek Piłki Siatkowej zaprasza zawodnika – Łukasza Wiese – do udziału w charakterze sparingpartnera w pierwszym zgrupowaniu reprezentacji Polski przygotowującej się do Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, które odbędzie się w Spale pomiędzy 27 a 29 kwietnia. Udział Pana Łukasza Wiese w ww. zgrupowaniu będzie stanowić znaczące wsparcie dla procesu treningowego oraz pozwoli trenerowi bliżej zapoznać się z dyspozycją zawodnika, który pozostaje w kręgu zainteresowania selekcjonera w kontekście dalszej części sezonu.” – czytamy we fragmencie pisma z Polskiego Związku Piłki Siatkowej opublikowanego na stronie internetowej Łuczniczki Bydgoszcz.

Łukasz Wiese dołączy do swojego klubowego kolegi, Jakuba Jarosza, który także otrzymał zaproszenie na zgrupowanie. Dla młodego przyjmującego będzie to pierwszy kontakt z reprezentacją seniorów.

Komentarze