Derby Mazowsza dla ONICO AZS Politechnik Warszawskiej

7 mar 2017, 21:05

W 26. kolejce PlusLigi ONICO AZS Politechnika Warszawska podjęła na swoim boisku Cerrad Czarnych Radom. W derbach Mazowsza po tym meczu jest 1:1.

Pierwsza odsłona meczu lepiej zaczęła się dla AZS-u(3:1). Błąd na zagrywce Jakuba Ziobrowskiego powiększył starty jego zespołu (6:3). As serwisowy Michała Filipa, spowodował czas dla gości (9:4). Politechnika doskonała w każdym elemencie, powiększa swoją przewagę nad Cerradem (15:7). Punktowy atak Andrzeja Wrony dał dziewięć punktów przewagi (19:10). Czas dla gospodarzy nie przyniósł upragnionego efektu (19:14). Trzy doskonałe ataki Bartłomieja Bołądzia pomniejszyły przewagi warszawiaków (21:17). Ostatecznie seta wygrała Politechnika Warszawska 25:20.

Partia druga zaczęła się na korzyść gości (1:2). Punktowe bloki warszawskiego środkowego dały prowadzenie jego drużynie (5:3). Trzy punkty przewagi ulokowały się na koncie gospodarzy (12:9). Pierwsza przerwa dla Cerradu Czarnych została wzięta przy stanie (14:11). Błąd w atak Wojciecha Żalińskiego, powiększył starty jego zespołu (19:14). Kolejny popsuty atak w drużynie Roberta Prygla, sześć punktów przewagi na koncie politechniki (23:17). Kolejną partię wygrali podopieczni Jakuba Bednaruka 25:20.

Po 10-minutowej przerwie na boisku widniał remis (2:2). Szybko na prowadzenie wyszli gospodarze (5:3). As serwisowy Tomasza Fornal dając prowadzenie radomianom (7:8). Ostre wymiany punkt za punkty dały nam remis (12:12). Błąd w ataku Michała Filipa dał prowadzenie gościom (16:18). Do tchnięcie siatki po stronie politechniki powiększyło przewagi gości (19:21). Trzecia odsłona meczu padła łupem Cerradu Czarnych Radom 21:25.

Partia czwarta lepiej rozpoczęła się dla AZS-u (2:0). Szybko na prowadzenie wyszli goście (3:5). Doskonałe wymiany z obu stron dały remis (8:8). Doskonały serwis Bartosza Kwolka sprawił lekkie problemy drużyny przeciwnej (13:10). Błąd zagrywki Jakuba Ziobrowskiego powiększył prowadzenie gospodarzy (19:14). Doskonała dyspozycja zawodników z Warszawy dała im pewną przewagę (23:17). Całe spotkanie wygrali zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej 25:18.

ONICO AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:20, 21:25, 25:28)

MVP: Maciej Olenderek

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Zagumny, Samica, Filip, Kwolek, Wrona, Olenderek

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Ziobrowski, Smith, Kohut, Żaliński, Fornal, Watten