Strona główna Siatkówka PlusLiga DeRocco żegna się z PlusLigą

DeRocco żegna się z PlusLigą

0

Po dwóch latach pracy w PlusLidze w zespole MKS-u Będzin kanadyjski szkoleniowiec Stelio DeRocco żegna się z zespołem. Na stanowisku zastąpi go selekcjoner reprezentacji Holandii, Gido Vermuelen.

Kanadyjczyk przejął będzinian w czasie trwania sezonu 2015/16. Aktualna sytuacja zespołu jest bardzo ciężka. Meldując się na trzynastej pozycji czeka ich walka w barażach o pozostanie w elitarnym gronie PlusLigi. Do wyprzedzającego ich beniaminka, który zajmuje ostatnie miejsce dające utrzymanie, tracą cztery punkty. I to właśnie słabe wyniki stały się głównym powodem zwolnienia 57-letniego trenera. Jak informuje oficjalna strona klubu pracę w drużynie zakończył również asystent, którym był Rafał Murczkiewicz.

Nowym szkoleniowcem MKS-u został Gido Vermuelen będący selekcjonerem narodowej kadry siatkarzy Holandii od 2012 roku. Przed objęciem reprezentacji mężczyzn prowadził holenderskie siatkarki, które doprowadził do zajęcia 9. miejsca w mistrzostwach Europy czy 4. miejsca w Lidze Europejskiej. W pracy klubowej największe sukcesy zdobywał właśnie z kobietami. Może pochwalić się zdobyciem Pucharu CEV z włoskim INN Napoli, dotarciem do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z CVT Tenerife. Wraz z rodzimą drużyną Brother/Martinus trzykrotnie awansował do 1/4 finału Pucharu Europy. 53-latek po raz pierwszy obejmie zespół PlusLigi.

Komentarze