Developres SkyRes Rzeszów wygrywa na wyjeździe z małym potknięciem

15 sty 2018, 20:21

13. kolejkę kobiecej siatkarskiej ekstraklasy zakończyliśmy meczem w Pile. Miejscowy Enea PTPS podejmował Developres SkyRes Rzeszów. Pomimo wygranej gospodyń w pierwszej partii, pełna pula punktów padła łupem siatkarek z Podkarpacia.

Chociaż spotkanie rozpoczęło się od remisu 4:4, gospodynie szybko zdobyły skromną przewagę (7:5). Rywalki jednak szybko doprowadził do wyrównania i do tego momentu raz jeden, a raz drugi zespół wysuwał się na prowadzenie (10:12, 14:13). Ostatecznie to pilanki jako pierwsze zaczęły uciekać i po chwili miały na swoim koncie o cztery “oczka” więcej niż przyjezdne (21:18). Pierwsza partia zakończyła się na ich korzyść, wynikiem 25:23.

Podobnie jak w poprzednim secie, partię zaczęliśmy od wyrównanego fragmentu (3:3:, 6:6), jednak tym razem to rzeszowianki zaczęły jako pierwsze wysuwać się na prowadzenie (6:11). Pilanki momentalnie zareagowały i w mgnieniu oka na tablicy pojawił się kolejny remis (13:13). Zawodniczki z Rzeszowa nie pozwoliły sobie na stratę prowadzenia i ponownie odskoczyły (16:20). Niezwykle zdeterminowane doprowadziły seta do końca (19:25), tym samym wyrównując setowy stan rywalizacji.

Początek trzeciej odsłony nie był dla nikogo zdziwieniem. Zespoły po raz kolejny walczyły punkt za punkt (7:7). Gra rzeczywiście była bardzo zacięta, żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bardziej zdecydowanego prowadzenia (13:14). Dopiero w samej końcówce przyjezdnym z Podkarpacia udało się zostawić rywalki w tyle, dzięki czemu szybko zatriumfowały 25:21.

Rzeszowianki rozpoczęły czwartą partię z wysokiego “C”, już na początku zyskując wysoką przewagę (1:8). Pilanki popełniały dużo błędów, przez co dogonienie rywalek stawało się niemalże niemożliwe (7:14). Set zbliżał się do końca i wszystko wskazywało na to, że zostanie wygrany przez przyjezdne (12:20). Spotkanie zakończyło się niedługo potem – pilanki nie były w stanie poderwać się do walki i Developres mógł cieszyć się z pełnej puli punktów (16:25).

ENEA PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 16:25)

MVP: Agnieszka Rabka

ENEA PTPS Piła: Trnić, Baran, Różycka, Kwiatkowska, Bosković, Stencel, Walker, Babicz, Szubert, Wilk, Urban, Łysiak, Pawłowska

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Gajewska, Żabińska, Żak, Helić, Rabka, Kaczorowska, Andrushko, Blagojević, Sawicka, Nowakowska