Diamentowa Liga Doha: Przeciętne wyniki Polaków! Glanc z minimum na MŚ!

15 maj 2015, 20:02

Za nami pierwszy z czternastu w tym sezonie mityngów lekkoatletycznych Diamentowej Ligi w Doha. Podczas popołudniowej rywalizacji, na skoczniach, bieżni i rzutni zaprezentowało się w sumie pięcioro Polaków, którzy nie odnieśli jednak spektakularnych sukcesów.

Jednym z wyników wartych zaznaczenia jest uzyskanie minimum kwalifikacyjnego do sierpniowych Mistrzostw Świata przez Żanetę Glanc. Polska dyskobolka w swej najlepszej próbie uzyskała odległość 62,15m i zajęła finalnie 6. miejsce. Zwyciężyła bezkonkurencyjna od kilku lat mistrzyni olimpijska, świata i Europy Chorwatka Sandra Perkovic, uzyskując rezultat 68,10m.

5. miejsce w konkursie tyczkarzy zajął polski wicemistrz Europy z hali Piotr Lisek. Polak pokonał dziś “tylko” 5,50 m, strącając 3 kolejne próby na wysokości 10 cm wyższej.

W konkursie skoczkiń wzwyż, 6. miejsce zajęła Justyna Kasprzycka. Polka w drugiej próbie przeskoczyła 1,91m. Wysokość 3 cm wyższa okazała się dziś jednak nie do pokonania. Warto dodać, że rekord życiowy tejże zawodniczki oscyluje w granicach 2 metrów, dokładnie 1,99. Zaznaczmy jednak, że maj to okres ciężkiej jeszcze pracy i treningów, przygotowujących do najważniejszej imprezy.

9. na mecie biegu na dystansie 1500m była Renata Pliś. Polka uzyskała rezultat 4:09.63, a do zwyciężczyni Etiopki Dawit Seyaum straciła niewiele mniej niż 9 sekund.

Kolejny mityng z cyklu Diamentowej Ligi odbędzie się już w najbliższą niedzielę, kiedy lekkoatleci świata wystartują w chińskim Szanghaju. Polskę będą reprezentować m.in Tomasz Majewski, Robert Urbanek oraz Karol Zalewski.