Diamentowa Liga. Memoriał Kamili Skolimowskiej drugi na świecie

wrz 19 2023, 15:36

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, który został rozegrany 16 lipca w Chorzowie w ramach Diamentowej Ligi, został oficjalnie uznany za drugi mityng lekkoatletyczny w tym roku. W klasyfikacji World Athletics wyprzedził go tylko finał prestiżowego cyklu, który odbył się w amerykańskim Eugene. To wielkie wyróżnienie dla Polski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Memoriał Kamili Skolimowskiej okazał się wielkim sukcesem

Finałowe zawody Diamentowej Ligi w Eugene zakończyły stadionowy sezon lekkoatletyki na świecie. W Oregonie, gdzie przed rokiem odbyły się mistrzostwa świata, wystąpiła sama sportowa czołówka, która w poprzednich mityngach zdobywała najwięcej punktów. Jednym z trzynastu poprzedzających finały zawodów, które wliczane są do prestiżowej Diamentowej Ligi, był chorzowski Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Impreza organizowana na Stadionie Śląskim okazała się drugą najlepszą w rankingu World Athletics, a wyprzedziły ją jedynie zmagania finałowe w Eugene. W raporcie władz Diamentowej Ligi chorzowskie zawody otrzymały ocenę 9,16 w dziesięciostopniowej skali. Na ten wynik złożyły się ankiety wypełniane przez zawodników i menedżerów.

–  Teraz możemy odetchnąć, bo wiemy, że poza finałem cyklu w Eugene, nikt nas nie wyprzedził. Ranking World Athletics, który uwzględnia jakość list startowych oraz wyników, które padły, jest oczywistym komunikatem: nie wliczając finałów DL, zorganizowaliśmy tego lata na Śląsku najlepszy od 2018 r. mityng lekkoatletyczny na całym świecie. To brzmi dumnie – powiedział dyrektor zawodów Piotr Małachowski.

Co ciekawe, według World Athletics dorobek punktowy finału Diamentowej Ligi w Eugene był rekordowy w dziejach całej lekkoatletyki. Rekord świata w skoku o tyczce ustanowił tam Szwed Armand Duplantis (6,23). Podczas imprezy padły również dwa inne rekordy świata. Norweg Jakob Ingebrigtsen pobiegł rewelacyjnie na 1500 metrów (3.27,14), a Katarczyk Mutaza Essy Barshima (2,36) pobił niezwykły rekord w skoku wzwyż.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kosmiczny wynik i rekord świata Duplantisa. Kolejna bariera przekroczona [WIDEO]

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA