Kosmiczny wynik i rekord świata Duplantisa. Kolejna bariera przekroczona [WIDEO]

18 wrz 2023, 07:45

Armand Duplantis po raz kolejny w karierze pokazał, że nie ma przed nim praktycznie żadnego wyzwania, którego nie byłby w stanie się podjąć. Szwed zdecydowanie wygrał zmagania w Diamentowej Lidze w amerykańskim Eugene, oddając skok na 6,23 m, co jest nowym rekordem świata.

Kapitalny wyczyn Duplantisa

Niesamowity Szwed rozpoczął skakanie od próby na 5,62 m, z którą poradził sobie bez najmniejszego problemu. Następnie dwukrotnie podwyższał poprzeczkę o 20 cm, zaliczając skoki na 5,82 m i 6,02 m. Rekord po skoku na 6,23 m ustanowił z kolei już po pierwszej próbie, przypieczętowując ten sposób zwycięstwo.

Rywalizacja za plecami Duplantisa była znacznie mniej emocjonująca. Drugie miejsce zajął Filipińczyk Ernest John Obiena, który w drugiej próbie zaliczył 5,82 m. Na trzeciej lokacie uplasował się Amerykanin Sam Kendricks z wynikiem 5,72 m.

Wyniki rywalizacji skoku o tyczce – Diamentowa Liga w Eugene

1. Armand Duplantis (Szwecja): 6,23 m
2. Ernest John Obiena (Filipiny): 5,82 m
3. Sam Kendricks (USA): 5,72 m
4. Kurtis Marschall (Australia): 5,72 m
5. Christopher Nilsen (USA): 5,72 m
6. Ben Broeders (Belgia): 5,52 m
7. KC Lightfoot (USA): 5,52 m

Siódmy rekord Duplantisa

Biorąc pod uwagę rywalizację zarówno w hali, jak i na stadionie, dla Duplantisa było to już siódme pobicie rekordu świata. Przed erą Szweda najlepsze wyniki na listach światowych mieli Siergiej Bubka (6,14 m) i Rensu Lavillenie (6,16 m). Dodatkowo w Eugene przebił o centymetr swój własny rekord świata.

Natalia Kaczmarek druga w finale Diamentowej Ligi! Startowała również Pia Skrzyszowska

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA