poniedziałek, 3 października, 2022

Rewolucja w biegach. Zmiany już na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Duże zmiany dotkną konkurencje biegowe na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W 2024 roku pojawią się bowiem repesaże. Małą rewolucję potwierdził Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych.

Repasaże mają wyrównać szanse i zwiększyć oglądalność

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Duże zmiany w regulaminie formatów biegowych. Na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku zostaną wprowadzone repasaże we wszystkich indywidualnych biegach na dystansach od 200 do 1500 metrów w tym w biegach przez płotki.

Czym są wspomniane repasaże? Jest to druga szansa dla zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do kolejnej rundy turnieju bezpośrednio ze swojego biegu. Teraz tacy lekkoatleci będą mogli wziąć udział w kolejnym biegu eliminacyjnym. Dotychczas awans do półfinału zdobywali najlepsi zawodnicy w przedbiegach oraz Ci z czołowymi czasami. Reszta od razu żegnała się z zawodami.

Zmiany oznaczają, iż zawody biegowe będą miały teraz po cztery rundy. Pierwszą eliminacyjną, repasażową eliminacyjną, półfinałową i dopiero finałową. Zmiany zatwierdzone przez Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych sprawią, że każdy zawodnik pobiegnie przynajmniej dwukrotnie w swojej konkurencji.

Ta innowacja została wprowadzona, aby dać wszystkim jednakowe szanse. Przyniesie to korzyści dyscyplinie. Będzie też bardziej zrozumiałe dla sportowców. Wzbudzi również zainteresowanie kibiców i telewizji – powiedział szef światowej centrali lekkoatletycznej Sebastian Coe cytowny przez „Eurosport”.

Zmiana ma obowiązywać jedynie podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jeśli zostanie dobrze odebrana przez zawodników i kibiców, to należy się spodziewać, że repasaże zobaczymy również na innych imprezach.

Zakończyły się MŚ Oregon 2022. Ile zarobili najlepsi polscy zawodnicy?Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA