Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim za darmo! “Cały kraj może być dumny”

11 maj 2022, 16:03

Dzisiaj popłynęły wspaniałe informacje dla fanów lekkoatletyki, którzy wybierają się 6 sierpnia na Stadion Śląski w Chorzowie. Diamentowa Liga, której mityng odbędzie się właśnie tego dnia, będzie dostępna dla kibiców za darmo.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Polska po raz pierwszy otrzymała możliwość organizacji tak ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest Diamentowa Liga. Wcześniej powierzano nam organizację Halowych Mistrzostw Świata czy Europy, ale pierwszy raz zagoszczą do naszego kraju zawody o tego rodzaju renomie. Tym większa duma rozpiera serce, że mityng tej rangi otoczył swoim patronatem rokrocznie rozgrywany Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Największe zawody lekkoatletyczne za darmo

Impreza odbędzie się 6 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zazwyczaj udział w zawodach deklarują gwiazdy światowego formatu, lecz teraz na miejscu stawi się cała plejada gwiazd lekkoatletyki. Poza tym, termin rozgrywania mityngu fenomenalnie wpisał się w dyspozycję sportowców. Powinni oni być wtedy w najwyższej formie, bo wydarzenie będzie miało miejsce między mistrzostwami świata w Eugene i Europy w Monachium.

Najważniejsza informacja dla fanów lekkoatletyki to ta, że organizatorzy Memoriału Kamili Skolimowskiej podali oficjalnie, iż wstęp na zawody będzie wolny. Czy zawody ustanowią nowy rekord frekwencji? Na ten temat wypowiedział się marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

– W 2018 roku na zawodach było 40 tysięcy kibiców, w ubiegłym roku 35 tysięcy. Ale rekordy w końcu są przecież po to, żeby je bić. Zapraszamy całą Polskę. Bo chociaż gospodarzem jest Śląsk, to dumny może być cały kraj – mówi Chełstowski.

Kibice nie wszędzie mogą wchodzić na Diamentową Ligę bez wniesienia odpowiedniej opłaty za bilety. W Paryżu za wejściówkę na trybuny trzeba będzie zapłacić 60 euro. W przeddzień chorzowskiej imprezy natomiast odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego, na który też będzie można wejść za darmo.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Diamentowa Liga w Polsce! Światowa elita lekkiej atletyki pojawi się w Chorzowie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA