Diamentowa Liga w Polsce! Światowa elita lekkiej atletyki pojawi się w Chorzowie

6 maj 2022, 18:24

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, a więc najważniejsza międzynarodowa impreza lekkoatletyczna w Polsce będzie częścią prestiżowej Diamentowej Ligi. Informację przekazała dziś federacja Światowej Lekkoatletyki. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Memoriał Kamili Skolimowskiej i Diamentowa Liga grają razem!

Diamentowa Liga jest najbardziej prestiżowym cyklem imprez lekkoatletycznych, w których udział biorą najlepsi sportowcy z całego świata. Mityngi odbywają się w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie, czy w Chinach. Okazuje się właśnie, że dwie imprezy zaplanowane początkowo w Chinach nie mogą się odbyć. Powodem są surowe obostrzenia epidemiczne.

Memoriał rozgrywany na Stadionie Śląskim w Chorzowie już od jakiegoś czasu przyciągał wybitnych sportowców. Rok temu pojawiło się na nim niemal czterdziestu medalistów z igrzysk olimpijskich. Sporo z nich sięgało po medale podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zrobimy najlepsze polskie zawody od dawnych meczów Polska – USA za czasów Wunderteamu. Bo my mamy dziś swój nowy Wunderteam. […] Nie żartuję, mam łzy w oczach. Takie z radości i z zazdrości, że nie jestem młodszy na tyle, by wciąż móc rzucać dyskiem — powiedział Piotr Małachowski, były dyskobol, a obecnie dyrektor sportowy Memoriału.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku 6 sierpnia do Polski zjedzie się jeszcze większa plejada lekkoatletycznych gwiazd.

Aleksandra Mirosław pobiła własny rekord świata! Polka przekracza granice w speed climbingu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA