Wielki turniej Polaków. Miłosz Redzimski podwójnym mistrzem Europy

29 sty 2024, 07:40

Fantastycznie spisali się Polacy podczas mistrzostw Europy do lat 21 w tenisie stołowym, który w tym roku rozgrywane były w Skopje. Miłosz Redzimski po raz drugi z rzędu został czempionem Starego Kontynentu w grze pojedynczej. Doskonale poszło mu także w deblu, gdzie zdobył tytuł wraz z Maciejem Kubikiem. Medale do kraju przywiozła także Anna Brzyska.

Pięć medali Polaków w Skopje. Wygraliśmy klasyfikację MME

To już trzeci raz z rzędu, kiedy młodzieżowym mistrzem Europy w tenisie stołowym zostaje Polak. W 2022 roku złotym medal z czempionatu przywiózł do kraju Samuel Kulczycki, z kolei rok później na najwyższym stopniu podium stanął Miłosz Redzimski. Tak samo było teraz. Zawodnik Lotto Superligi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki w finale pokonał innego Polaka, czyli Macieja Kubika 4:2.

Tym samym Redzimski został pierwszym w historii MME zawodnikiem, który obronił złoty medal. Co więcej, niesamowity zawodnik może jeszcze śrubować swój rekord w kolejnych latach. Jego młody wiek (rocznik 2006) pozwala mu na trzy kolejne starty w tej kategorii wiekowej. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych latach nasz pingpongista również będzie przywoził medale do Polski.

Redzimski zachwycał jednak nie tylko w grze pojedynczej. W deblu, gdzie występował z Kubikiem, również doszedł do finału. W ostatnim meczu debla biało-czerwoni pokonali Rumunów Ionescu i Dariusa Movilean. W tej konkurencji polska para stanęła na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy w historii.

Ponadto Kubik na mistrzostwach Europy w Skopje dołożył jeszcze brąz w mikście. Tym razem w parze z Anną Brzyską. Polka doskonale spisała się również w grze pojedynczej, gdzie również stanęła na najniższym stopniu podium. Tym samym reprezentacja Polski ze Skopje przywiozła pięć medali.

Maja Chwalińska przegrała w finale ITF 75k w Porto. Będzie jednak duży awans w rankingu WTA