ME w tenisie stołowym: Li Qian ze złotym medalem, brąz dla Katarzyny Grzybowskiej-Franc!

23 wrz 2018, 20:12

Pochodząca z Chin, a reprezentująca Polskę, Li Qian została po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze mistrzynią Europy w tenisie stołowym.

W finale Polska zawodniczka wygrała z reprezentantką Ukrainy, Margarytą Pesocką 4:2 (8:11, 10:12. 11:6, 11:6, 11:2, 11:2). Brązowy medal po pokonaniu reprezentantki Austrii, Sofii Polcanovej udało się zdobyć drugiej reprezentantce Polski, Katarzynie Grzybowskiej-Franc.

Zdobycie złotego medalu Mistrzostw Europy to największy sukces w karierze, dla 32-letniej Li Qian. Wcześniej największym indywidualnym sukcesem dla reprezentantki Polski było zdobycie w 2011 roku, brązowego medalu Mistrzostw Europy rozgrywanych w Gdańsku oraz Sopocie.

Dla zdobywczyni brązowego medalu, Katarzyny Grzybowskiej-Franc, także jest to życiowy sukces.

Li Qian startowała jeszcze w parze z reprezentantką Holandii w deblu, ale przegrały mecz w ćwierćfinale, tym samy kończąc swój udział na tym etapie.

Wynik finału gry pojedynczej kobiet:

Li Qian (Polska) – Margaryta Pesocka (Ukraina) 4:2 (8:11, 10:12, 11:6, 11:6, 11:2, 11:2).