Wielkie zmiany w PlusLidze. Do rozgrywek dołączył zespół z Ukrainy!

Aktualizacja: lip 4 2022, 22:04
cze 30 2022, 11:07

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki (PLS) podjęła decyzję o dopuszczeniu do udziału w rozgrywkach PlusLigi ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów. W sezonie 2022/2023 w PlusLidze zobaczymy również mistrza Tauron 1 Ligi, czyli BBTS Bielsko-Biała.

Historyczny moment. Ukraiński zawalczy o mistrzostwo Polski

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Decyzja o włączeniu Barkomu Każany Lwów w polski system rozgrywek zapadła już w marcu. W ostatnich tygodniach załatwiano jednak wszystkie formalności z tym związane. Ostatecznie w czwartek Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki (PLS) podjęła decyzję o dopuszczeniu ukraińskiego klubu do PlusLigi.

Lwowski zespół będzie rozgrywał swoje mecze w Krakowie. Większość spotkań odbędzie się w hali Hutnika Kraków. Najpopularniejsze ligowe starcia mogą jednak zostać przeniesione do Tauron Areny. Dla fanów ze stolicy województwa małopolskiego mecze Barkomu Każany Lwów mogą być dużą atrakcją. Od powstania PlusLigi w rozgrywkach nie uczestniczył bowiem żaden zespół z tego miasta.

Bardzo dziękuję Polskiej Lidze Siatkówki, ale także PZPS, władzom miasta Krakowa czy Ministerstwa Sportu i Turystyki, za pomoc w przeprowadzeniu tej skomplikowanej akcji. Dla Ukrainy to ważna sprawa – powiedział Oleg Baran, prezes lwowskiego klubu.

– To dla nas duża sprawa, przyjęcie zespołu ze Lwowa to odważny, ale przemyślany ruch. czymy na to, że Barkom przyciągnie na trybuny wielu nowych kibiców, pokaże siatkówkę Ukraińcom, a także będzie symbolem współpracy pomiędzy naszymi narodamiskomentował całą sprawę Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Barkom Każany Lwów to trzykrotny mistrz Ukrainy. W sezonie 2022/2023 w PlusLidze zagra również z triumfatorem Tauron 1 Ligi, czyli zespołem BBTS-u Bielsko-Biała. Oznacza to, że w najlepszych polskich rozgrywkach siatkarskich zobaczymy łącznie szesnaście drużyn. Klub z Ukrainy zadebiutuje w PlusLidze w pierwszy weekend października. Pierwszy mecz rozegra z Treflem Gdańsk w Ergo Arenie.

Polska – Chiny (30.06): Gdzie i kiedy oglądać Ligę Narodów? Ostatnia szansa naszych siatkarek

Podobne teksty

Komentarze

  1. Chcecie stworzyć ukropolin. To ewidentny sabotaż wobec Polaków. Wy polskojęzyczni, wiarołomni, wpychacie nam tych ukraińców na siłę na każdej płaszczyźnie. Chcecie zamieszek? Oby się takie zaczęły, ale skierowały przeciwko wam. A ten ogórek barkom, niech gra w swojej lidze. Tam wszystko u nich funkcjonuje. Polscy siatkarze powinni bojkotować mecze z nimi.

  2. Zenada co to ma być niedługo wybudują im chaty na moim podwórku a mi będą kazać za nic pisatek płacić powiem krótko won z Polski

  3. Rozumiem pomoc Ukrainie. Ale mozliwosc, aby mistrzem Polski zostal ukraiński zespol to nieporozumienie. Poza tym nasi zawodnicy w polskiej lidze musza rozegrac 30 meczów, tymczasem np. wloskie zespoly 22. Nie rozumiem narazania na ewentualne kontuzje naszych reprezentantow, grających w plus lidze. Poza tym dochodza, u tych najlepszych druzyn, mecze w europejskich klubowych mistrzostwach. Kto pozniej bedzie gral w reprezentacji Polski na poziomie mistrzowskim, aby uzyskac kwalifikacje do IO? Ukraińcy? Nue zdziwie się, jak najlepsi Polacy beda uciekac z polskiej ligi przez taki system rozgrywek- wyczerpujacy dla organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA