Wielkie zmiany w PlusLidze. Do rozgrywek dołączył zespół z Ukrainy!

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki (PLS) podjęła decyzję o dopuszczeniu do udziału w rozgrywkach PlusLigi ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów. W sezonie 2022/2023 w PlusLidze zobaczymy również mistrza Tauron 1 Ligi, czyli BBTS Bielsko-Biała.

Historyczny moment. Ukraiński zawalczy o mistrzostwo Polski

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Decyzja o włączeniu Barkomu Każany Lwów w polski system rozgrywek zapadła już w marcu. W ostatnich tygodniach załatwiano jednak wszystkie formalności z tym związane. Ostatecznie w czwartek Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki (PLS) podjęła decyzję o dopuszczeniu ukraińskiego klubu do PlusLigi.

Lwowski zespół będzie rozgrywał swoje mecze w Krakowie. Większość spotkań odbędzie się w hali Hutnika Kraków. Najpopularniejsze ligowe starcia mogą jednak zostać przeniesione do Tauron Areny. Dla fanów ze stolicy województwa małopolskiego mecze Barkomu Każany Lwów mogą być dużą atrakcją. Od powstania PlusLigi w rozgrywkach nie uczestniczył bowiem żaden zespół z tego miasta.

Bardzo dziękuję Polskiej Lidze Siatkówki, ale także PZPS, władzom miasta Krakowa czy Ministerstwa Sportu i Turystyki, za pomoc w przeprowadzeniu tej skomplikowanej akcji. Dla Ukrainy to ważna sprawa – powiedział Oleg Baran, prezes lwowskiego klubu.

– To dla nas duża sprawa, przyjęcie zespołu ze Lwowa to odważny, ale przemyślany ruch. czymy na to, że Barkom przyciągnie na trybuny wielu nowych kibiców, pokaże siatkówkę Ukraińcom, a także będzie symbolem współpracy pomiędzy naszymi narodamiskomentował całą sprawę Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Barkom Każany Lwów to trzykrotny mistrz Ukrainy. W sezonie 2022/2023 w PlusLidze zagra również z triumfatorem Tauron 1 Ligi, czyli zespołem BBTS-u Bielsko-Biała. Oznacza to, że w najlepszych polskich rozgrywkach siatkarskich zobaczymy łącznie szesnaście drużyn. Klub z Ukrainy zadebiutuje w PlusLidze w pierwszy weekend października. Pierwszy mecz rozegra z Treflem Gdańsk w Ergo Arenie.

Polska – Chiny (30.06): Gdzie i kiedy oglądać Ligę Narodów? Ostatnia szansa naszych siatkarek

Podobne teksty

Komentarze

  1. Zenada co to ma być niedługo wybudują im chaty na moim podwórku a mi będą kazać za nic pisatek płacić powiem krótko won z Polski

  2. Rozumiem pomoc Ukrainie. Ale mozliwosc, aby mistrzem Polski zostal ukraiński zespol to nieporozumienie. Poza tym nasi zawodnicy w polskiej lidze musza rozegrac 30 meczów, tymczasem np. wloskie zespoly 22. Nie rozumiem narazania na ewentualne kontuzje naszych reprezentantow, grających w plus lidze. Poza tym dochodza, u tych najlepszych druzyn, mecze w europejskich klubowych mistrzostwach. Kto pozniej bedzie gral w reprezentacji Polski na poziomie mistrzowskim, aby uzyskac kwalifikacje do IO? Ukraińcy? Nue zdziwie się, jak najlepsi Polacy beda uciekac z polskiej ligi przez taki system rozgrywek- wyczerpujacy dla organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama