Reklama

Dobra informacja dla polskich siatkarek. Znamy terminarz spotkań na MŚ 2022

Polska i Holandia zorganizują siatkarskie mistrzostwa świata 2022. Dziś poznaliśmy kalendarz tegorocznej imprezy. Układ spotkań jest dla nas bardzo korzystny, gdyż biało-czerwone tylko jedno spotkanie fazy grupowe rozegrają na terenie Królestwa Niderlandów. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) przedstawiła oficjalny kalendarz spotkań na zbliżające się mistrzostwa świata 2022 w siatkówce kobiet. Na otwarcie zawodów zawodniczki Stefano Lavariniego zagrają z Chorwacją i będzie to jedyne starcie, które Polki rozegrają poza naszym krajem. Organizatorzy zaplanowali bowiem, aby wszystkie drużyny swoje pierwsze starcia miały na stadion GelreDome w Arnhem.

Następnie nasza kadra wróci do domu. Resztę spotkań rozegra w Ergo Arenie, która znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu Kolejnymi przeciwniczkami biało-czerwonych będzie Tajlandia, Korea Południowa, Dominikana i Turcja. Układ spotkań jest naprawdę korzystny, gdyż to właśnie ostatni z wymienionych krajów wydaję się w grupie najsilniejszy. Mecz z Turcją zaplanowano na 1 października.

Jeśli Polkom uda się awansować dalej, to kolejne mecze siatkarki rozegrają w hali Atlas Arena w Łodzi. Ćwierćfinały i półfinały zaplanowane są w Gliwicach, a finały ponownie w Arnhem. Tytułu z 2018 roku będzie bronić reprezentacja Serbii. Cały terminarz znajduję się na stronie volleyballworld.com.

Terminarz polskich meczów grupy B podczas siatkarskich MŚ 2022:

  • 23 września, godz. 18:00, Arnhem (Holandia): Polska – Chorwacja
  • 27 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Tajlandia
  • 28 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Korea Południowa
  • 29 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Dominikana
  • 1 października, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Turcja


Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama