Dobra passa zdobywców Pucharu Polski wciąż trwa!

28 sty 2017, 21:41

To było genialne spotkanie w wykonaniu Mistrzów Polski, którzy we własnej hali w trzech setach rozprawili się z podopiecznymi Andrei Anastasiego.

Mecz rozpoczął się wyrównaną grą obu drużyn (4:4). Pomimo chwilowego prowadzenia LOTOSU (7:8), kędzierzynianie szybko doprowadzili do remisu (11:11). Po świetnym ataku Dawida Konarskiego, o czas dla swoich podopiecznych poprosił trener Anastasi (16:16). Przesunięta krótka Łukasza Wiśniewskiego gospodarzom dzisiejszych zmagań 21 punkt (21:20). Po chwili piłkę przechodzącą skutecznie wykorzystał Sam Deroo kończąc set (25:22).

Świetne zagrywki Mateusza Bieńka już na początku partii zaczęły komplikować sytuację gdańszczan (8:1). Po dwóch czasach wziętych przez trenera Anastasiego, goście zdołali odrobić kilka punktów do rywali (11:7). Piętnasty punkt dla ZAKSY zdobył Mateusz Bieniek swoją kolejną już dziś świetną akcją (15:10). Długą wymianę zakończył dobrym atakiem Deroo (19:13). Niesamowity dziś Bieniek po raz kolejny dziś dołożył swoją skuteczną grą kilka “oczek” na konto swojej ekipy (22:15). Set zakończył efektownym serwisem kędzierzyński atakujący (25:15).

Dzięki fantastycznym rozegraniom Michała Masnego, kędzierzynianie nie mogli oddalić się za bardzo od gości (4:4). Świetna gra w obronie Mistrzów Polski szybko zaprocentowała jednak w postaci kolejnych punktów na ich koncie (11:7). Rozpędzeni gospodarze nie pozostawili zbyt dużego pola do manewru przyjezdnym co odbijało się niekorzystnym wynikiem po stronie LOTOSU (16:10). Rozbici gdańszczanie próbowali jeszcze w końcówce zdobyć kilka punktów (18:13), jednak zdobywcy Pucharu Polski okazali się być nie do zatrzymania, co pokazali kończąc to trzysetowe spotkanie piekielne mocnym atakiem Deroo (25:16).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:15, 25:16)

MVP: Łukasz Wiśniewski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Witczak, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski, Banach

Lotos Trefl Gdańsk: Niemiec, Grzyb, Stępień, Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Gawryszewski, Mika, Hebda, Masny, Gacek, Majcherski