Dobra postawa Meblarzy w meczu z mistrzami Polski

12 wrz 2016, 20:49

W drugiej kolejce męskiej Superligi beniaminek Meble Wójcik Elbląg podejmował Vive Tauron Kielce. Gospodarze nie byli stawiani w roli faworytów, ale potrafili postawić się przeciwnikom (podobnie jak w starciu z Wisłą Płock, gdzie elblążanie przegrali 24:29). Jednak finalnie triumfować mogli mistrzowie Polski, którzy wygrali 26:20.

Rywalizacja na początku meczu była wyrównana, a gospodarze rozgrywali ciekawe akcje. Obu ekipom zdarzały się przestoje, ale to Vive utrzymywało się na prowadzeniu (3:5). Przez chwilę Meblarze grali w przewadze, lecz nie byli w stanie zremisować. W ekipie miejscowych znakomicie spisywał się Adamczak, ale to kielczanie kontrolowali przebieg tego mecz. Pod koniec pierwszej części walka stała się bardziej zażarta, ale to mistrzowie Polski zamieniali akcje na bramki, przez co stopniowo oddalali się od rywala. Ostatnie dwie minuty były w pełni przejęte przez Vive, które ugrało cztery trafienia (8:14).

W drugą połowę obie ekipy wchodziły powoli, a do głosu doszli bramkarze, którzy zapisali na swoje konto ładne interwencje. Pomimo tego, to kielczanie zdobywali bramki i o czas poprosił trener elbląskich Meblarzy. To pomogło jego zawodnikom i ugrali trzy trafienia z rzędu. Przewaga była jednak zbyt duża, aby mogli oni myśleć o remisie (11:18), ale nie dawali za wygraną i ostro grali w obronie. Na dziesięć minut do końca, obie drużyny musiały sobie radzić bez jednego zawodnika – wykluczeni zostali Walczak i Chrapkowski. Widać było, ze gospodarze są zdeterminowani i chcą zakończyć starcie z jak najlepszym rezultatem. Trochę pomogli im w tym ich rywale, którzy nie trafiali zbyt często. Natomiast elblążanie odrobili parę piłek i mecz nie skończył się sporą różnicą bramkową (20:26).

Meble Wójcik Elbląg – Vive Tauron Kielce 20:26 (8:14)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Dudek, Ram – Malczewski, Dorsz, Adamczak, Janiszewski, Szopa, Nowakowski, Olszewski, Kupiec, Żółtak, Moryń, Tórz

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Walczak, Reichmann, Chrapkowsk, Kus, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Jurkiewicz, Paczkowski, Zorman, Djukic