ME: Dobre miejsce Szymańskiego!

10 sty 2015, 17:55

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim panowie rywalizowali na 500m i 5000m. Na krótszym dystansie nasz reprezentant, Jan Szymański spisał się znakomicie, bowiem zajął trzecią lokatę uzyskując lepszy czas niż Havard Bokko i Sverre Lunde Pedersen. Trochę słabiej wypadł na dystansie 5000m osiągając dopiero jedenasty czas. Po pierwszym dniu rywalizacji Jan Szymański zajmuje w klasyfikacji generalnej dziewiąte miejsce, a nasz drugi reprezentant – Piotr Puszkarski jest trzynasty. Jutro czekają na łyżwiarzy wyścigi na 1500m i 10000m. Do rywalizacji na dłuższym dystansie przystąpi jedynie ośmiu najlepszych zawodników.

Panie z kolei ścigały się dzisiaj na dystansie 500m i 3000m. Całkiem nieźle spisała się Katarzyna Woźniak, która w pierwszym wyścigu zajęła trzynaste, a drugim dziewiąte miejsce i w klasyfikacji generalnej znajduje się na dziewiątej pozycji. Natomiast druga nasza reprezentantka Aleksandra Goss zajęła odpowiednio piętnaste i czternaste miejsce, a w ogólnej klasyfikacji jest czternasta.