Joanna Kil wygrała klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego

23 lut 2024, 14:30

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na marzec finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej kobiet zostały odwołane. To oznacza, że cały cykl wygrała Joanna Kil, która prowadziła w klasyfikacji generalnej.

Joanna Kil zdeklasowała rywalki w Pucharze Kontynentalnym

Joanna Kil radziła sobie doskonale przez cały sezon. Polka wystąpiła we wszystkich siedmiu zawodach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej i łącznie zebrała w nich 550 punktów. Dla porównania druga Sophia Maurus ma 352 “oczka”. Z kolei trzecia Marie Naehring zebrała 333 punkty. Przewaga biało-czerwonej nad Niemkami jest więc ogromna.

Polka w bieżącym sezonie raz wygrała, dwa razy była druga, a raz trzecia w Pucharze Kontynentalnym. Ponieważ Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowane na początek marca finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego zostały odwołane, Kil automatycznie została zwyciężczynią całego cyklu.

FIS poinformowała, że Kil dostanie medal podczas finałowych zawodów Pucharu Świata w norweskim Trondheim. Te odbędą się w drugiej połowie marca. Polka w bardziej prestiżowym cyklu jest na 20. miejscu. Kil w PŚ zebrała 294 punkty. Aktualnie najlepsza jest tam niesamowita Norweżka Ida Marie Hagen, która zebrała już 1240 “oczek”.

Znakomity wyniki Polaków podczas MŚ w biathlonie! Historyczny rezultat żeńskiej sztafety

Źródło:TVP Sport